• ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Zimowa przerwa świąteczna: 22 grudnia 2014 – 06 stycznia 2015 r

Ferie zimowe w województwie lubelskim: 02 lutego – 15 lutego 2014 r

Wiosenna przerwa świąteczna: 02 kwietnia 07 kwietnia 2015 roku

Sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej: 01 kwietnia 2015 roku

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 26 czerwca 2015 r

Ferie letnie (wakacje): 27 czerwca – 31 sierpnia 2015 r

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Tradycyjnie już 1 września nowy rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną w kościele w Zofiborze przez proboszcza parafii Św. Zofii księdza Jana Dudkę. Następnie w szkole odbyło się spotkanie z dyrektorem Panią Teresą Wierzchowską i wychowawcami poszczególnych klas, które miało charakter informacyjno-organizacyjny. Uczniom przypomniano zasady bezieczeństwa obowiązujące w szkole i poza jej murami oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Podano tygodniowy rozkład zajęć edukacyjnych, a wychowawcy pozczególnych klas sprawdzili stan zaopatrzenia swoich podopiecznych w podręczniki i obowiązujące ćwiczenia przedmiotowe.

Wszystkim  dzieciom życzymy wiele codziennej radości ze spotkań z kolegami i osiągania jak najwyższych wyników dydaktycznych, a nauczycielom i wychowawcom - osobistej satysfakcji z uczniowskich sukcesów.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

27 lutego 2015 roku pod patronatem Wójta Gminy Ulan-Majorat Pana Jarosława Koczkodaja odbyły się gminne eliminacje do XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", którego głównym celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Naszą szkołę reprezentowali dwaj chłopcy przygotowani pod kierunkiem p. A. Piotrowskiego::
                     1. Kacper Łapka - uczeń klasy VI
                     2. Adrian Woźniak - klasa V,

którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Następny etap powiatowy - spotkanie w Komendzie Powiatowej PSP w Radzyniu Podlaskim.w dniu 9 marca b.r.

MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI IM. W. TUWALSKIEGO

21 marca 2015 roku odbył się w Woli Osowińskiej XVI Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy im. W. Tuwalskiego. We wcześniej przeprowadzonych w Ulanie-Majoracie eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowali: Jóźwiak Jakub z oddziału przedszkolnego, Olga Szymanek i Julia Żądełek z klasy I, Natalia Bogusz - klasa III, Kacper Strzyżewski - uczeń klasy IV i Sebastian Makosz z klasy VI. Nominacje do etapu wojewódzkiego otrzymali: J. Żądełek, N. Bogusz, K. Strzyżewski i S. Makosz. Jury wyróżniło występy Natalii Bogusz i Sebastiana Makosza.

Okolicznościowe fotografie z obu etapów znajdują się w tematycznym albumie.