Żeby rodzice mogli zalogować się do e-dziennika UONET+, w systemie musi się znaleźć ich adres e-mail. Jeżeli nie masz jeszcze własnego e-maila poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią ci jego założenie. Najpierw musisz zdecydować, na jakim portalu chcesz zamieścić swoją pocztę. Ma to duże znaczenie, ponieważ od tego zależy pojemność twojej skrzynki. Do wyboru masz Onet, Wirtualną Polskę, Interię, O2 oraz Gmail.
Gmail jest w chwili obecnej najpopularniejszym dostawcą poczty elektronicznej na świecie. Korzysta z niego najwięcej osób, więc nie zdarzy nam się np. taka sytuacja, że przestanie działać. Umożliwia także dostęp do innych usług od Google. Często jest wykorzystywany w firmach jako e-mail służbowy. Gmail oferuje 15GB miejsca na maile, jednak dla początkujących użytkowników może się wydawać zbyt trudny w obsłudze.
Strona o2 była pierwszym w Polsce dostawcą maila. Wiele osób posiada tam swoją skrzynkę do dziś. Firma zapewnia obecnie między innymi równie duże jak u Google bezpieczeństwo oraz brak spamu, czyli niechcianych wiadomości. W porównaniu do poprzednika oferuje jednak dwukrotnie większą pojemność swoich skrzynek. Jak tłumaczy, robi to po to, aby nie trzeba było nigdy kasować starych wiadomości.
Pomimo tego, że jest dostawcą nieco młodszym na polskim rynku, dominuje jeśli chodzi o polskie skrzynki mailowe. Poczta WP jest najpopularniejsza wśród polskich usług e-mail. Oferuje nielimitowaną pojemność skrzynki. Otrzymujemy ją w zamian za wyświetlanie reklam, które możemy wyłączyć wykupując subskrypcję premium. Podobnie jak Google i o2, poczta WP posiada zabezpieczenia przeciwko spamowi i wiadomościom wysyłanym przez oszustów.
Jak założyć e-mail na o2?
Aby założyć e-mail na o2, wchodzimy na stronę pod adresem poczta.o2.pl. Tutaj domyślnie pojawia się panel do logowania, jednak w prawym górnym rogu strony znajdziemy też przycisk z napisem "załóż konto". Po kliknięciu w niego, pojawia nam się formularz, który musimy wypełnić. Należy podać swoje imię, nazwisko, a także takie informacje jak płeć oraz data urodzenia. Następnie wybieramy swój login. Będzie on stanowił także nasz adres e-mail.
Poniżej dwukrotnie podajemy hasło do naszej skrzynki (trzeba je potem koniecznie zapamiętać). Na wypadek, gdybyśmy je kiedykolwiek zapomnieli, pomocne będzie następne pole "numer telefonu komórkowego". W przypadku problemów z zalogowaniem do poczty e-mail, to właśnie na ten numer dostaniemy wtedy SMS-a z kodem, po wpisaniu którego będziemy mogli ustalić nowe hasło do konta.
Ostatnią czynnością jest wybór rodzaju konta e-mail – bezpłatne lub płatne, a także akceptacja regulaminu, warunków polityki prywatności oraz innych tego typu informacji prawnych. Następnie przechodzimy weryfikację "nie jestem robotem", a później klikamy na "załóż konto". Po chwili nasz e-mail zostaje założony, a my zostaniemy przeniesieni do naszej nowej skrzynki.
Jak założyć e-mail na WP?
Konto e-mail na WP możemy założyć pod adresem poczta.wp.pl. Klikamy tu najpierw na wyróżniony niebieskim kolorem napis "załóż konto". Podajemy nasze dane, a także numer telefonu i również wybieramy adres e-mail. Wybieramy rodzaj konta (płatne lub bezpłatne), po czym klikamy na "załóż konto". Po chwili trafiamy do nowej skrzynki. Zamiast końcówki o2.pl będziemy mieć adres z końcówką wp.pl oraz nieograniczoną ilość miejsca w skrzynce.
Najważniejszy w trakcie zakładania e-mail jest krok ostatni, czyli zapisanie swojego nowego adresu. To jego będziemy musieli podawać osobom, które będą chciały się z nami skontaktować. Warto więc go nie zapomnieć, bo w podobny sposób do hasła go nie odzyskamy.
W serwisie internetowym YouTube możemy znaleźć wiele poradników dotyczących zakładania poczty elektronicznej.
Przykładowy link umożliwiający obejrzenie utworzenia poczty w serwisie Onet:
https://www.youtube.com/watch?v=qtYi3wOl5aU