• Realizacja projektu Ekopracownia – Zielone serce szkoły na finiszu…

          • Za nami szereg długofalowych działań mających na celu dotarcie do jak największej liczby odbiorców uświadamiając im zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z darów Matki Natury oraz plusy odnawialnych źródeł energii.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyni się do tego, aby realizowane przez cały rok działania miały tak szeroki odbiór, zarówno w środowisku szkolnym, jak i w lokalnym. Szczególne podziękowania kierujemy stronę Wójta Gminy Ulan Majorat p. Jarosława Koczkodaja, dyrektor GZEAS-u p. Bożeny Krawczyk oraz głównej księgowej p. Kingi Wierzchowskiej. Dziękujemy również dyrektorom szkół z terenu gminy wraz z uczniami i opiekunami, którzy aktywnie włączyli się w rywalizacje konkursowe o tematyce OZE, a których z przyjemnością gościliśmy w murach naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że lokalne działania przełożą się na globalne partnerstwo ekologiczno- ekonomiczne.

          • Rocznica Zbrodni Katyńskiej

          • 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS.Decyzja Biura Politycznego KC WKP(b) z 5 marca 1940 r. o likwidacji polskich jeńców wojennych bez wzywania aresztowanych, bez przedstawiania im zarzutów, decyzji o zakończeniu śledztwa ani aktu oskarżenia, do dziś budzi przerażenie. Już 3 kwietnia 1940 roku rozpoczęła się likwidacja obozu w Kozielsku. Wszystkich zgromadzonych w nim jeńców zabito w katyńskim lesie. Przez kolejne sześć tygodni kolejni polscy oficerowie byli wywożeni  z obozów i rozstrzeliwani: żołnierze ze Starobielska – w Charkowie, a policjanci z Ostaszkowa – w Kalininie. Kolejnych mordów NKWD dokonało w Chersoniu, Charkowie, Kijowie i Mińsku. Dziś Katyń jest nie tylko miejscem straszliwej zbrodni, ale również symbolem pamięci o wymordowanej polskiej inteligencji oraz nieustępliwego dążenia do prawdy. Po latach kłamliwej propagandy przywracamy szacunek ofiarom.

            W 84  rocznicę Zbrodni Katyńskiej pamiętamy o tych, którzy byli do końca wierni Polsce.   W atmosferze skupienia i zadumy uczniowie przeprowadzili krótką prelekcję na temat. Zbrodni Katyńskiej, przypominając  jej okoliczności, powody, przebieg i skutki.  Uroczystość odbyła się przy rosnącym obok naszej szkoły Dębie Pamięci upamiętniającym porucznika Wojska Polskiego Jana Wujastyka, który zginął w Katyniu wiosną 1940 roku. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego z panią dyrektor Teresa Wierzchowską ku pamięci zapalili znicze.

          • Pasowanie na czytelnika

          • Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej odbyło się       
            4 kwietnia 2024r. Wtedy zaczyna się niesamowita czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. Uczniowie na ten dzień czekali z utęsknieniem. W pierwszej części uroczystości pierwszoklasiści uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek, rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. Później uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali pasowani przez panią dyrektor Teresę Wierzchowską, otrzymali dyplomy i Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka J. Bednarek Wnuczka antykwariusza, broszura informacyjna dla rodziców Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

            Gratulujemy wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania i zapraszamy do biblioteki szkolnej.

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Języka Angielskiego”

          • Z radością informujemy, że znane są już wyniki  Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Języka Angielskiego”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję.

             

            Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

             

            Jagoda Bernat (klasa 2) -  12 miejsce w kraju

            Sofiia Baikovska (klasa 6) - 8 miejsce w kraju

            Nikola Anna Maliszewska (klasa 6) - 18 miejsce w kraju

            Jan Drążek (klasa 7) -  9 miejsce w kraju

            Stanisław Szczuchniak (klasa 7) - 20 miejsce w kraju

            Patryk Jakub Mateusiak (klasa 8) - 12 miejsce w kraju

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy
        • tel/fax (83) 351 80 01
        • Kolonia Domaszewska 8 21-307 Ulan-Majorat Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych