• Szkoła Podstawowao w Domaszewnicy otrzymała dofinansowanie  na ekopracownię  przyrodniczą. Wniosek był składany w trybie konkursowym w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej CZĘŚĆ II – Ekopracownia – zielone serce szkoły. Zadanie z zakresu edukacji ekologicznej jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparcia własnego Gminy Ulan-Majorat. Całość zadania opiewała na kwotę 96 608,78 zł, w tym dofinansowanie z NFOŚiGW 75 tys. zł. Zielone serce szkoły i gminy powstało w jednej z dotychczasowych sal lekcyjnych. W ramach otrzymanej dotacji przeprowadzono gruntowny remont, zakupiono nowe meble oraz nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Celem Programu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, upowszechnianie wiedzy, aktywizacja społeczna i kształtowanie postaw i zachowań w temacie ochrony środowiska i przyrody oraz odnawialnych źródeł energii.