• Rowerem w świat!

         

        Klejenie na gorąco to posiadający szereg zastosowań sposób na łączenie różnych materiałów. Technika ta pozwala na dosyć precyzyjne i trwałe sklejanie ozdób i kartonów, przydaje się do naprawy i montażu mebli, a co więcej – nadaje  zarówno do użytku w domu, jak i przemyśle.Z racji wygody użytkowania i dostępności sprzętu, klejenie na gorąco znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Coraz częściej pistolet do klejenia stanowi dodatkowe wyposażenie wielu gospodarstw domowych, szkół. Nic w tym dziwnego, ponieważ koszt urządzenia wraz z pałeczkami klejowymi jest nieduży, a klej gwarantuje wysoką skuteczność wykonanego w ten sposób połączenia.

        Podczas wykonywania prac z techniki Rowerem w świat uczniowie klasy IV wykorzystywali pistolety na gorący klej, zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Do realizacji projektu wykorzystali: zużyte płyty, zakrętki, korki, patyczki, słomki, koraliki. Klej na gorąco okazał się bardzo skuteczny w łączeniu poszczególnych elementów wytworu. Powstały ciekawe rowery, a są to najwspanialsze pojazdy na świecie. Nie wymagają paliwa i nie zatruwają powietrza. Są szybkie, że podróżując nimi, możesz wszędzie zdążyć. Nie są jednak nadmiernie szybkie – jadąc nimi, dostrzeżesz wszystko wokół siebie. Jeśli zaś natrafisz na coś interesującego, z łatwością zatrzymasz się i zaspokoisz swoją ciekawość.  A więc ruszajmy z czwartą klasą w świat!

         

        Program Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt pomocny podczas prowadzenia zajęć. Nasi  uczniowie bardzo chętnie zawsze korzystają z zasobów, które zostały zakupione w ramach tego  programu. Tym razem pracowaliśmy z laminarką, która służy do zabezpieczania kartek papieru poprzez szczelne otaczanie ich folią. Dzięki takiemu działaniu zalaminowane dokumenty są odporne na działanie wilgoci, są zabezpieczone przed zalaniem, przed zabrudzeniami, przed żółknięciem, przed zniszczeniem mechanicznym, a także przed sfałszowaniem. Praca uczniów polegała na tworzeniu materiałów dydaktycznych, które posłużą podczas prowadzenia zajęć. Wymagała dokładności, umiejętności pracy w grupie i nabrania delikatnej wprawy. Laminowanie zawsze zaczyna się od włożenia kartki papieru do specjalnej folii- tutaj trzeba być bardzo dokładnym. Później włącza się laminator, żeby zdążył się nagrzać do odpowiedniej temperatury i  wsuwa się folię z papierem do szczeliny w urządzeniu. Uczniowie bez problemu poradzili sobie oczywiści trening czyni mistrza.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy
      • tel/fax (83) 351 80 01
      • Kolonia Domaszewska 8 21-307 Ulan-Majorat Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych