• Tajemnice latarni w Aspinwall

Kolejna odsłona innowacji pedagogicznej  Przyszłość czytania w mocy działania  stała się udziałem uczniów klasy 8, którzy z ogromnym zaangażowaniem rozpracowywali zagadki ramach escape roomu opartego na książce H. Sienkiewicza Latarnik. Uczniowie starali się rozszyfrować tajemnicę latarnika, który w dziwnych okolicznościach pewnego dnia przepadł bez wieści -  określić tożsamość Skawińskiego, wyjawić jego sekrety, odkryć demony przeszłości, by ostatecznie, poznawszy koleje losu bohatera literackiego i odnaleźć klucz do latarni w Aspinwall. Zabawa literacka rozpoczęła się przed drzwiami do klasy, która po dzwonku na lekcję stała się latarnią  pełną zagadek, rebusów, krzyżówek. I tym razem swoje działania uczniowie dokumentowali wykorzystując sprzęt  zakupiony dzięki rządowemu programowi wsparcia dla szkół Laboratoria przyszłości.

Nasze podejście do zmian techniki rzutu: Muszę popracować nad rzutem

Uczniowie klasy V w ramach zajęć wychowania fizycznego doskonalili technikę rzutów w piłce koszykowej. Wykonanie ćwiczeń udokumentowano kamerą zakupioną w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości. Na  podstawie nagrań  dokonano analizy rzutów każdego ucznia.