• W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy drugiej, mieli okazję wykorzystać laminarkę podczas zajęć. Zostali zapoznani z jej działaniem, ustalili odpowiednią temperaturę laminowania do grubej folii oraz samodzielnie zalaminowali pomoc matematyczną z tabliczką mnożenia, którą będą używać na edukacji matematycznej. Uczniowie oraz nauczyciele bardzo chętnie i często korzystają z urządzenia laminarki, ponieważ pomoce naukowe są zabezpieczone i bardziej trwałe dzięki czemu uczniowie mogą z nich korzystać przez długi czas.

Ortografia z Photonem

Uczniowie kl. III na zajęciach polonistycznych zgłębiali wiedzę z zakresu ortografii z wykorzystaniem robota Photona. W ramach zajęć dzieci stworzyły planszę dydaktyczną, na której pojawiły się trudności ortograficzne. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie drogi robota tak, aby dotarł  do pola z  rozwiązaniem zagadki ortograficznej. Przeprowadzone zajęcia miały na celu usprawnienie kompetencji ortograficznych, a także informatycznych  poprzez prawidłowe programowanie Photona. Wykorzystanie robota pozwoliło na uatrakcyjnienie zajęć i zwiększenie aktywności uczniów, którzy przekonali się, że nauka ortografii wcale nie musi być trudna, ani nudna.