• WAŻNIEJSZE TERMINY I WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

        • NAJWAŻNIEJSZE TERMINY

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016:  01 września 2015 roku

          Zimowa przerwa świąteczna: 23 grudnia 2015 r – 31 grudnia 2015 r

          Ferie zimowe w województwie lubelskim: 15 lutego – 28 lutego 2016 r

          Wiosenna przerwa świąteczna: 24 marca 29 marca 2016 roku

          Sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej: 06 kwietnia 2016 roku

          Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 24 czerwca 2016 roku.

          Ferie letnie (wakacje): 25 czerwca 2016 roku - 31 sierpnia 2016 roku

           

          UROCZYSTA  INAUGURACJA  NOWEGO  ROKU  SZKOLNEGO  2015/2016

          Z  UDZIAŁEM  SEKRETARZA   STANU  MEN  I  GMINNYCH  WŁADZ  OŚWIATOWYCH

          Po dwóch miesiącach beztroskiego wakacyjnego wypoczynku uczniowie wracają do swoich szkolnych obowiązków. 

          Niecodzienną oprawę miała inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w naszej Szkole. W tej uroczystości uczestniczył Pan Tadeusz Sławecki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Pan Jarosław Koczkodaj – Wójt Gminy Ulan-Majorat, ksiądz Jan Dudka – proboszcz parafii pw. Św. Zofii w Zofiborze oraz przedstawiciele gminnych władz oświatowych i samorządowych: Pani Bożena Krawczyk – Dyrektor i Pani Katarzyna Skowron – Główna Księgowa GZEAS-u, Pan Bogdan Maliszewski – Przewodniczący Rady Gminy Ulan-Majorat, Pan Mariusz Zalewski z Komisji Oświatowej, Pan Zbigniew Zborowski – Radny i Pani Ewa Skwara – Kierownik Ludowego Zespołu Śpiewaczego Melodia.

          Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zostało poprzedzone Mszą Świętą w kościele parafialnym w Zofiborze.

          Po powrocie do Szkoły Pani dyrektor Teresa Wierzchowska serdecznie powitała wszystkich  przybyłych gości, rodziców, pracowników szkoły, uczniów i przedszkolaków. Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w kierunku najmłodszych dzieci, które jako pierwszoklasiści w tym roku szkolnym rozpoczynają swoją przygodę z nauką i zabawą. Podkreśliła przy tym, że placówka jest świetnie przygotowana pod względem dydaktycznym i organizacyjnym do rozpoczęcia edukacji przez sześciolatków. W minionych latach szkolnych realizowano wiele programów i projektów rządowych (m.in. KOLOROWE PRZEDSZKOLA SZANSĄ ROZWOJU DLA DZIECI WIEJSKICH, INDYWIDUALIZACJA NAUCZANIA I WYCHOWANIA, RADOSNA SZKOŁA, OWOCE W SZKOLE, SZKLANKA MLEKA itp.), a kreowanie właściwej polityki oświatowej i ogromne zaangażowanie kadry pedagogicznej owocuje sukcesami uczniów i pozytywnymi zmianami w każdej sferze  pracy szkoły.  Placówka w dalszym ciągu ukierunkowuje swoją aktywność na wdrażanie innowacji pedagogicznych i szeroko zakrojoną współpracę z władzami oświatowymi, samorządowymi i środowiskiem lokalnym.

          W dalszej części spotkania zaprezentowano okolicznościową część artystyczną pod hasłem Szkoła czeka. Młodzi artyści tanecznym krokiem weszli w nowy rok szkolny dając popis swoich umiejętności w składance  tańców ludowych i energicznej zumbie.  Udzielili także cennych wskazówek, jak być dobrym uczniem  w każdym czekającym ich 10-miesięcznym okresie pracy. W  nawiązaniu do jednego z priorytetowych zadań w zakresie kształcenia w bieżącym roku szkolnym, zebrani mogli też wysłuchać fragmentów „Dynastii Miziołków” w wykonaniu gminnego mistrza pięknego czytania – ucznia klasy II . 

          Pan Minister Tadeusz Sławecki, inaugurując nowy rok szkolny poinformował zebranych o czekających nas zmianach, które dotyczą zarówno sześciolatków, jak też wszystkich uczniów w zakresie zaopatrzenia w podręczniki szkolne. Odrębny problem to wprowadzenie w szkołach zasad zdrowego odżywiania obejmujący funkcjonowanie sklepików szkolnych i stołówek. Wspomniał także o ciągłej potrzebie ruchu w nawiązaniu do programów Szkoły w ruchu i Wf z klasą w kontekście zmian dotyczących oceniania zajęć  z wychowania fizycznego. Docenił rolę rodziców i społeczności lokalnej w kształtowaniu młodego pokolenia.

          Podkreślając, iż placówka, w której przebywa,  posiada własny klimat i ogromne poczucie tożsamości, na zakończenie swego pobytu dokonał pamiątkowego wpisu w Kronice Szkolnej: „Jestem spokojny o polską edukację, jeśli są takie szkoły, jak w Domaszewnicy. Serdecznie gratuluję całej społeczności szkolnej i pozdrawiam .

          Następnie zabrał głos Pan Jarosław Koczkodaj – Wójt Gminy Ulan-Majorat. Wyraził wdzięczność Panu Ministrowi za to, że w Warszawie nie zapomina o naszych lokalnych potrzebach.  Pańskie działania na rzecz rozwoju szkół przynoszą nam wymierne korzyści. Wysoko oceniamy inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa, krzewienie patriotyzmu, rozbudzanie i rozwijanie aspiracji kulturalnych. Gmina, jako organ prowadzący, stara się wspierać szkoły w wypełnianiu ich podstawowych funkcji. Uczniowie, znajdujący się w trudnej sytuacji, otrzymują wsparcie, a podejmowanie wielu działań we współpracy z dyrektorami ma na celu rozwój jakościowy nauczania i wychowania.

          Zarówno Pani Dyrektor, jak też i inni goście zabierający głos, złożyli wszystkim życzenia realizacji wszelkich planów i zamierzeń, a w szczególności: uczniom – wysokich wyników dydaktycznych, nauczycielom owocnej pracy, a rodzicom – zadowolenia z sukcesów ich dzieci.

                                                                                                                                                     Zofia Szczuchniak

          Kolejne wakacje – za 10 miesięcy.

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy
      • tel/fax (83) 351 80 01
      • Kolonia Domaszewska 8 21-307 Ulan-Majorat Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych