• Kręcimy! Dobry wywiad z ciekawym bohaterem

Swoje próby dziennikarskie podjęli uczniowie klasy VII, którzy zmierzyli się z trudną umiejętnością  przygotowania i nagrania wywiadu. Przedmiotem zainteresowania stał się Józef Skawiński – bohater Latarnika H. Sienkiewicza. Zajęcia ze znajomości lektury obejmowały przygotowania do jego realizacji w postaci escape roomu. Inspiracje biografią żołnierza – tułacza pozwoliły uczniom ćwiczyć wielopłaszczyznowe czytanie utworu,  przygotować pytania kierunkowe oraz wdrażać się do obsługi kamery cyfrowej i obróbki filmu. Ta ciekawa forma pracy z tekstem noweli stała się świetną okazją do samokształcenia literackiego i sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu wykorzystania TIK .

Żelazko i deska do prasowania.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie kl. VIII mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie odczytywanie metek na ubranich oraz działanie żelazka zakupionego w ramach programu LaboratoriaPrzyszłości. Skorzystali także z deski do prasowania. Taka forma lekcji wszystkim się podobała, dla niektórych był to debiut. Mamy nadzieję, że nabyte dziś umiejętności uczniowie wykorzystają w domach.