Podczas zajęć realizowanych w ramach projektu- uczniowie poznają metodykę badań biologicznych, na innym niż dotychczas poziomie. Ważnym elementem w pracy z uczniem jest, formułowanie problemów, stawianie hipotez i ich weryfikowanie oraz przedstawianie w różnej formie uzyskanych wyników i formułowanie na ich podstawie wniosków.
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan-Majorat”.
- 10
Szkolne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej
Mamy takie święto w Polsce,
Które łączy, nie rozdziela.
To jesienią w październiku
Dzień Super Nauczyciela!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem nauczycieli emerytów oraz rodziców. W programie pt. Koncert życzeń przygotowanym przez klasy I – III oraz chór szkolny znalazły się wierszyki, piosenki oraz ciepłe słowa skierowane do dyrektor, każdego
z pedagogów i pracowników szkoły.Po części artystycznej zabrała głos dyrektor placówki p. Teresa Wierzchowska. W myśl słów J. Korczaka podziękowała wszystkim, którzy każdego dnia dbają
o to, by nasza szkoła była miejscem pełnym radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia – pracownikom i rodzicom. Podkreśliła, że czuje się dobrym dyrektorem dzięki temu, że kieruje dobrymi zespołem: kadrą nauczycieli pełnych pasji, charyzmy i kreatywności oraz pracowników niepedagogicznych - zawsze troskliwych i pomocnych.Podsumowując uroczystość życzyła wszystkim pracownikom nieustającej satysfakcji z pracy, entuzjazmu, dalszych znaczących osiągnięć oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
12
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan- Majorat”. Doradztwo edukacyjno – zawodowe lub zawodowe dla uczniów
Podczas zajęć Doradztwo edukacyjno – zawodowe lub zawodowe dla uczniów- proorientacja zawodowa dla klas 1-3, uczniowie klasy 3 wzbogacali swoją wiedzędotyczącą charakterystyki poszczególnych zawodów, omawiali zawody, z którymi mają do czynienia w najbliższym otoczeniu, przyporządkowując je do prawidłowej kategorii, rozwiązując zadania multimedialne.
1
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan- Majorat”. Literackie inspiracje – warsztaty literacko-medialne w kl. VIII.
Zajęcia doskonalące kompetencje cyfrowe i medialne obejmowały kształtowanie właściwych postaw społecznych i odpowiednich zachowań. W pierwszym module chłopcy zapoznali się
z zakresem partycypacji obywatelskiej w kontekście krytycznego myślenia, dezinformacji
i podejmowania wspólnych działań. Doskonalili tworzenie wypowiedzi ustnych – wyrażanie opinii, poglądów, sądów. Wyniesioną wiedzę mogli zweryfikować w teście sprawdzającym.2
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan- Majorat” Zajęcia projektowe Mali matematycy. Co kryje matematyka?
W ramach zajęć Mali matematycy. Co kryje matematyka? uczniowie kl. II mieli możliwość pogłębiania swoich umiejętności matematycznych w zakresie porównywania liczb, dodawania i odejmowania do 50. Poprzez zabawę i aktywne działania uczniowie doskonalili pamięć i sprawność rachunkową wykorzystując kasztany, kostki do gry, lizaki matematyczne, gry dydaktyczne i interaktywne. Duże zainteresowanie wzbudziła gra Kto pierwszy do..?, gdzie uczniowie musieli wykazać się poprawnością obliczeń i refleksem
w zaznaczaniu wyników działań na miarce krawieckiej. Wygrywał ten, kto najszybciej dotarł do wyznaczonego celu. Uczniowie na zajęciach wykazywali się dużym zaangażowaniem,
a spędzony czas upłynął im w miłej atmosferze z odrobiną rywalizacji.W ramach zajęć Mali matematycy. Co kryje matematyka? uczniowie kl. II mieli możliwość pogłębiania swoich umiejętności matematycznych w zakresie porównywania liczb, dodawania i odejmowania do 50. Poprzez zabawę i aktywne działania uczniowie doskonalili pamięć i sprawność rachunkową wykorzystując kasztany, kostki do gry, lizaki matematyczne, gry dydaktyczne i interaktywne. Duże zainteresowanie wzbudziła gra Kto pierwszy do..?, gdzie uczniowie musieli wykazać się poprawnością obliczeń i refleksem
w zaznaczaniu wyników działań na miarce krawieckiej. Wygrywał ten, kto najszybciej dotarł do wyznaczonego celu. Uczniowie na zajęciach wykazywali się dużym zaangażowaniem,
a spędzony czas upłynął im w miłej atmosferze z odrobiną rywalizacji.5
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan-Majorat”. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki w kl. VII oraz Matematyka: zajęcia rozwijające uzdolnia w kl. VIII
W czasie zajęć Matematyka: zajęcia rozwijące uzdolnia w kl. VIII uczniowie doskonalili umysł i logiczne myślenie rozwiązując łamigłówki matematyczne. Tym razem było to sudoku. Taka forma zajęć sprawiła dużo radości i przyczyniła się do „dociekania”, szukania rozwiązania oraz usprawniła proces kreatywnego myślenia.
Uczniowie kl. VII w czasie Zajęć dydatyczno-wyrównawczych z matematyki doskonalili swoje wiadomości i umiejętności z zakresu ułamków zwykłych. Podczas zajęć układali domino matematyczne oraz szukali właściwej drogi aby wyjść z labiryntu. Praca przebiegała z dużym zaangażowaniem. Takie zabawy rozbudziły u uczniów motywację do maksymalnego wysiłku i utrwaliły sprawność rachunkową w zakresie działań na ułamkach zwykłych.
3
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan-Majorat”. Język angielski - zajęcia rozwijające uzdolnienia kl. IV, V-VI, VII-VIII
Jak przygotować się do rozmowy o pracę i zrobić dobre wrażenie na pracodawcy? Zaprezentuj entuzjazm, profesjonalizm, chęć do pracy. Nie zapomnij, że rozmowa odbywa się po angielsku! Przecież w CV zaznaczyłeś, że biegle posługujesz się tym językiem! Uczniowie klasy VIII już teraz poznali tajniki jak przekonać przyszłego zwierzchnika, że to właśnie oni są pracownikami, których szukają!
Uczniowie klas IV-V mieli możliwość przeprowadzić wywiad ze sławnymi osobami ze świata rozrywki, polityki i biznesu takimi jak: Elżbieta II – królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Leo Messi, Jarosław Kaczyński, Rowan Atkinson, Władimir Putin, Taylor Swift oraz wielu innych. Wywiad dostarczył istotnych informacji na temat wieku, miejsca zamieszkania, hobby oraz rodziny.
7
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan-Majorat”. Koło ekologiczne
Na praktycznych zajeciach z koła ekologicznego, uczniowie klasy I, prowadzili obserwacje przyrodnicze pod tytułem „Łąka pod lupą”, których celem było wielozmysłowe poznanie przyrody, kształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do środowiska przyrodniczego, motywowanie do działań na rzecz ochrony środowiska oraz rozwijanie zainteresowania ekologią. Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem przez dzieci.
1
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan-Majorat”. Terapia pedagogiczna
W ramach projektu "Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan-Majorat" kontynuację mają zajęcia "Terapii pedagogicznej". 17.09.24r. odbyły się pierwsze takie zajęcia w roku szkolnym 2024/2025 na terenie Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy. Ich tematyką były zabawy usprawniające czytanie metodą sylabową. Uczestnicy zostali pozytywnie zaskoczeni kreatywnymi pomocami, przygotowanymi na potrzeby zajęć. Na rozgrzewkę na uczniów czekał "sylabowy wąż". Zadaniem dzieci było odczytać z paska imitującego węża sylaby, które odpowiednio ułożone, tworzyły proste dwusylabowe wyrazy. Następnie na uczniów czekały papierowe talerzyki z zapisanymi na nich sylabami otwartymi oraz klamerki, które również posiadały przyklejone sylaby. Zabawa polegała na przypięciu klamerek do papierowego talerzyka w taki sposób, aby utworzyć wyraz. Dzieci oprócz syntezy wyrazowej doskonaliły również motorykę małą, przy okazji doskonale się bawiąc. Na koniec zajęć uczniowie mogli zagrać w uproszczoną wersję gry "Granie w zdanie".
,,Realizacja programów rozwojowych szkół z terenu Gminy Ulan-Majorat”. Zajęcia projektowe Mali matematycy. Co kryje matematyka?
Podczas zajęć matematycznych Mali matematycy. Co kryje matematyka? Uczniowie klasy III podnosili swoje umiejętności matematyczne, poprzez zabawę ruchową: doskonaląc rachunek pamięciowy w zakresie 100, utrwalając i rozwijając znajomość tabliczki mnożenia, poprawiając sprawności rachunkowe dodawania, odejmowania oraz mnożenia i dzielenia.
Zabawa matematyczno- ruchowa dostarczyła małym matematykom wiele radości, a także doskonaliła ich umiejętności rachunkowe.
2
Spotkanie z piłkarzem
W naszej szkole w dniu 10 października 2024 r odbyło się spotkanie z Przemkiem Misiakiem, który jest obecnie piłkarzem 1 ligi klubu Wisła Płock.
Gość został miło przyjęty przez społeczność uczniowską. Na początku opowiedział o początkach swojej kariery sportowej, a przede wszystkim o czasach szkolnych. Największą jego pasją była piłka nożna. Na swoim przykładzie zachęcał wszystkich do uprawiania sportu, rozwijania innych talentów, które w przyszłości mogą dać spełnienie marzeń, zdobycie sukcesu. W dalszej części spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące czasów szkolnych, kariery zawodniczej, a także spraw natury prywatnej. W dalszej części spotkania wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego przeprowadził fragment lekcji, gdzie zademonstrował kilka ćwiczeń i sztuczek piłkarskich.
Na zakończenie spotkania wszyscy chętni, a było ich niemało mogli zrobić sobie z piłkarzem pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf piłkarza.
Przykład Przemka pokazał, że pochadząc nawet z małych miejscowości można odnieść sukces mając jasno wytyczony cel, a także ambicję, upór oraz talent.
4
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
10.10.2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
W 2024 roku obchody Światowego Dnia Zdrowia są organizowane pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”.
W ramach kształtowania świadomości dotyczącej wagi zdrowia psychicznego psycholog szkolny oraz pedagodzy zorganizowali konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczne, dotyczące sposobów na poprawę samopoczucia i odczuwanych przez siebie emocji.
Wyróżnione prace zostały nagrodzone książkami związanymi z tematem emocji.
7
Wycieczka uczniów klasy III do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim. 🚒
🚒Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc. W celu zdobycia tej wiedzy uczniowie klasy III udali się na wycieczkę dydaktyczną do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim. 🚒
Głównym założeniem wyjazdu edukacyjnego było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.
Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem ratowniczym oraz wejść do wozów strażackich, co okazało się dla nich wielką atrakcją. Uczniowie dowiedzieli się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych, a także podziwiali zabytkowe eksponaty strażackie.
Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba.
6
Dzień bez przemocy
W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Jest to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i agresję. To globalna inicjatywa promująca pokój i życie bez przemocy, obchodzona jest co roku 2 października, w rocznicę urodzin Mahatmy Gandhiego. W związku z tym ważnym wydarzeniem odbyła się pogadanka dotyczące rodzajów przemocy i agresji. Uczniowie przygotowali także plakaty nawiązujące do tej tematyki.
8
Wycieczka do Stadniny Koni
Z okazji Dnia Chłopaka Uczniowie klas 0- II wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni "Borysiuk" w Głownym. Był to nie tylko edukacyjny wyjazd, ale również integrujący dzieci poprzez wspólną zabawę.
Uczniowie z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać, karmić oraz utrzymać w dobrej kondycji i zdrowiu. Po obejrzeniu koni nastąpiła przejażdżka pod okiem instruktorów.
Na zakończenie wspólnego pobytu każdy upiekł kiełbaskę oraz wypił kubek gorącej herbatki.
Wycieczka była udana, dostarczyła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
18
Sukces w konkursie plastycznym 😇"Spotkanie z Aniołem"
Z radością informjemy, iż najmłodsi uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie plastycznym "Spotkanie z Aniołem" organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego.
Uczennica kl "0"- Emilia Bogusz zdobyła I miejsce oraz uczeń klasy II Gabriel Grudzień zdobył II miejsce w kategorii klas I -III.
Serdecznie gratulujemy.
Konkurs: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Celem święta jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się wiele osób.
Klasy 1-3
Przygotuj pracę plastyczną „Kolor to emocje” w której wyrazisz odczuwane na co dzień emocje (złość, gniew, niepokój, szczęście, miłość).
Klasy 4-8
Przygotuj pracę plastyczną „Mój ulubiony sposób na poprawę samopoczucia – zdrowia psychicznego”, w której wyrazisz coś, co dodaje Ci pozytywnej energii, uspokaja, wycisza, relaksuje.
Forma pracy:
Klasy 1-3
1. Praca plastyczna – na kartce A3 (technika dowolna)
Klasy 4-8
1. Praca plastyczna – na kartce A3 (technika dowolna)
3 prace w klasach 1-3 i 3 prace w klasach 4-8 zostaną nagrodzone!
Prace należy składać do gabinetu psychologa/pedagoga do 08.10.2024r.
🌿🌎🗑️30. Finał Akcji Sprzątanie świata! W tym roku połączmy nasze siły w myśl hasła "NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI. OD 1994 ROKU
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca
30 września w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa oraz poszerzanie wiedzy na temat serca- budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo- naczyniowego. Uczniowie wszystkich klas słuchali czytanej na głos książki wybranej z biblioteki szkolnej. Czytać mógł nauczyciel lub wybrany uczeń. Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Apelujemy do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos książkę co najmniej przez 10 minut.
11
Dzień Chłopaka w klasie IV
W tym roku uczniowie klasy czwartej w ramach dnia chłopaka spędzili bardzo aktywie. Zostali zaproszeni na ognisko gdzie po upieczeniu kiełbasek przystąpili do rywalizacji - była gra w piłkę, wyścigi i zabawy z balonami. Najważniejsza była zabawa, śmiech i radość- które malowały się na buźkach dzieci. Wszyscy doskonale się bawili i doskonałych nastrojach wrócili do domów.
10
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie
Nagłówek