• Lubię wracać tam, gdzie byłem już…

          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy miało wyjątkowy charakter, gdyż sumowało bardzo trudny rok pracy naznaczony pandemią i różnymi formami nauczania.  Na uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Ulan Majorat Jarosława Koczkodaja i ks. proboszcza Jarosława Czecha.

            Podczas części oficjalnej wręczone zostały świadectwa, nagrody i wyróżnienia dla uczniów oraz podziękowania. Pożegnano również wieloletniego nauczyciela naszej szkoły - p. Alinę Leszczak,  która przyczyniła się do kształtowania młodego pokolenia przez 31 lat pracy dydaktycznej. Dyrektor podziękowała za zaangażowanie, okazywaną życzliwość, ciepło, stoicki spokój i cierpliwość w stosunku do uczniów oraz matczyne podejście do procesu wychowania.

            W trakcie uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów klasy VIII, nie zabrakło  wzruszeń i pięknych słów i piosenek skierowanych do całej społeczności szkolnej. Tę liryczno- sentymentalną podróż przez I i II etap edukacyjny przełamała klasa VII, która pożegnała absolwentów na swój sposób, serwując im  pakiet zabawnych wspomnień szkolnych w scenkach tematycznych.
            Z okazji zakończenia roku szkolnego życzenia w stronę nauczycieli, uczniów i ich rodziców skierował p. wójt oraz dyrektor Teresa Wierzchowska, która oficjalnie zamknęła kolejny rok nauki.  Zwróciła uwagę na to, że edukacja to również podróż, a przystankami są wyczekiwane wakacje. Życzyła wszystkim fascynującego i bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

             

            Ewa Krupa

          • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE POD PATRONATEM WÓJTA GMINY ULAN-MAJORAT JAROSŁAWA KOCZKODAJA

          •  

            Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie – Majoracie we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Sprint” organizował 13.06.2022r. Gminne Biegi Przełajowe, w których wzięło udział 43 uczniów z naszej szkoły.

             

            INDYWIDUALNIE NAJLEPIEJ W POSZCZEGÓLNYCH BIEGACH ZAPREZENTOWALI SIĘ:

             

            Klasa „0” dziewczęta

            1. Lena Koślacz – SP Domaszewnica

            2. Monika Żądełek – SP Domaszewnica

             

            Klasa I dziewczęta

            1. Zofia Szczuchniak – SP Domaszewnica

            2. Oliwia Ksok – SP Domaszewnica

             

            Klasa I chłopcy

            1. Antoni Ścioch – SP Domaszewnica

             

            Klasa III dziewczęta

            1. Gabriela Ścioch – SP Domaszewnica

             

            Klasa III chłopcy

            1. Bartosz Jóźwiak -SP Domaszewnica

            2. Kacper Żądełek – SP Domaszewnica

            3. Illia Vovniuk – SP Domaszewnica

             

            klasa IV chłopcy

            3. Szymon Rzymowski – SP Domaszewnica

             

            klasa V chłopcy

            1. Natan Dudziński – SP Domaszewnica

            2. Aleksander Ścioch – SP Domaszewnica

            3. Kacper Domański – SP Domaszewnica

             

            klasa VII chłopcy

            1. Szymon Zdańkowski – SP Domaszewnica

             

            klasa VIII chłopcy

            2. Jakub Przybysz – SP Domaszewnica

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

          • Sukces uczennicy naszej szkoły Zuzanny Kuryły

          • Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy II Zuzanna Kuryła została laureatką w konkursie plastycznym dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem „Pomalujmy razem świat – Розмалюймо світ разом” organizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka. Jury spośród tysięcy prac z setek szkół z całej Polski, doceniło przestrzenne i kreatywne wykonanie Zuzi, w którym pokazała jak ważne są wartości tj. rodzina, miłość, także ta do ojczyzny.

            Serdecznie gratulujemy sukcesu!

            Wyniki dostępne na stronie: https://brpd.gov.pl/…/piekne-prace-mlodych-artystow-nagrod…/

          • Konkurs ,,Bezpieczni w sieci''- rozstrzygnięty

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie ,,Bezpieczni w sieci'' organizowanym przez Szkołę Podstawową w Sobolach pod patronatem Wójta Gminy Ulan- Majorat Jarosława Koczkodaja.

            Gratulujemy wyróżnionym uczestnikom z naszej szkoły: Gabrieli Ścioch i Zofii Szczuchniak.

          • W krainie dziecięcej radości

          • Jednodniowa wycieczka klas 0-3 do Bałtowa okazała się wspaniałą  przygodą. Atrakcje  bałtowskiego Jura Parku to doskonały pomysł na  udany wyjazd edukacyjno – wypoczynkowy. Entuzjazm wśród dzieci  wzbudził  Zwierzyniec.  Wycieczkowicze odbyli przejażdżkę pomiędzy zwierzętami egzotycznymi i zobaczyli ciekawe gatunki ptaków i ssaków.  Nie mniejsze  emocje towarzyszyły nam w Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii nie tylko poznaliśmy życie prehistorycznych zwierząt podwodnych, ale przeżyliśmy także, mrożące krew w żyłach, spotkanie z rekinem.  Kolejnym miejscem naszego pobytu była magiczna  Sabatówka.  Z  Sabatówki udaliśmy się do kina 5D, aby odbyć wirtualną podróż pośród dinozaurów. Dzień pełen wrażeń i emocji zakończył się w Parku Rozrywki,  gdzie dzieci z wielką ochotą oddały się harcom i zabawie. Uwieńczeniem wycieczki  były drobne pamiątki, zakupione przez dzieci, które będą przypominać  niezwykły  czas spędzony  w krainie dinozaurów.

          • Małym Szlakiem Piastowskim, czyli tropem polskiego dziedzictwa narodowego

          • Tegorocznej trzydniowej wycieczce, w której uczestniczyli nasi uczniowie w dniach 1-3 czerwca,  przyświecała idea poznania różnorodności dziedzictwa narodowego w jej historycznym i naukowym spektrum, dlatego też w  programie znalazły się miejsca i obiekty przybliżające bogatą historię,  archeologię i dokonania naukowe Kujaw, Ziemi Chełmińskiej
            i  Pałuk.

            Toruń przywitał nas słońcem nad piękną panoramą nadwiślańską i… Kopernikiem z koszem pełnym smakowitych  pierników. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Krzywej Wieży, gdzie  nasi uczniowie mogli przystąpić do testu  prawości – za wszelką cenę próbując udowodnić,
            że są uczciwi. Po przekroczeniu Bramy Klasztornej rozpoczęliśmy wędrówkę
            do najcenniejszych zabytków miasta. Wsłuchując się w ciekawą,  opartą na legendach
            i stylizowaną archaicznie narrację naszego przewodnika – Krzyżaka, zobaczyliśmy m.in.: Rynek Staromiejski, Dwór Artusa, Dom Kopernika, Piernikową Aleję Gwiazd,  toruńskie pomniki oraz Aleję Gmerków. Testem na wyniesioną wiedzę i spryt była gra miejska ze słodkimi nagrodami, podczas której drużyny samodzielnie eksplorowały starówkę wykonując różne zadania. Ostatnią atrakcją tego pełnego wrażeń dnia była wizyta
            w
            Piernikarnii Starotoruńskiej - piernikarze uchylili rąbka tajemnicy wyrobu tego specjału. Otoczeni aromatem przypraw korzennych,  ludkowie z Domaszewnicy własnoręcznie wykonali piernik, poznali dawne tradycje piernikarskie oraz legendy cechowe.

            Drugi dzień rozpoczęliśmy  wizytą w Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Piwnicach. Przewodnik nie tylko demonstrował nam nowoczesny warsztat pracy astronoma, ale także wprowadził w fascynujące zagadnienia budowy i ewolucji Wszechświata
            oraz przybliżył najnowsze osiągnięcia badawcze astronomii. W tym
            największym ośrodku astronomii obserwacyjnej w Polsce zwiedzaliśmy m.in. największy w Polsce i naszej części Europy radioteleskop 32-m, teleskop Schmidta-Cassegraina oraz historyczny astrograf.

            Następny przystanek to Grębocin i jego urocza sceneria trzynastowiecznego kościółka krzyżackiego. W gotyckim wnętrzu Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa odbyliśmy podróż do tajemnic krainy papieru i druku. W trakcie warsztatów edukacyjnych nasi uczniowie próbowali swoich sił w kaligrafii, tworzyli papier czerpany, a także poczuli smak dawnej sztuki, drukując na starej żeliwnej prasie. 

            Tajemnice planet i galaktyk przybliżyła nam wizyta w Planetarium im. Mikołaja Kopernika -pokaz astronomiczny dotyczył najbardziej popularnych  gwiazdozbiorów oraz powstawania zorzy polarnej. Zdobyliśmy również Fort IV, ogromna przestrzeń pruskich koszarów i podziemna trasa obiektu spowodowały, że na długo zapamiętamy wszystko, czego tam doświadczyliśmy, a było tego multum. Pakiet generała stworzył nam możliwość przeżycia niezapomnianych wrażeń w labiryncie schodów i korytarzy, poznania dziejów militariów, zobaczenia pancernych stanowisk artylerii, obrotowych wież obserwacyjnych czy  potężnych prochowni. Ukoronowaniem wizyty była drużynowa gra terenowa na zasadach pruskiego drylu  - porządek, posłuszeństwo, koordynacja, synchronizacja, musztra. Nasze nadwątlone siły zregenerowały pieczone kiełbaski przy wspólnym ognisku.

            Ostatni dzień to spotkanie z podaniami i legendami początków państwowości polskiej. W rezerwacie archeologicznym w Biskupinie podążaliśmy śladami prehistorii. W tych polskich Pompejach podczas lekcji w terenie poznaliśmy tajniki kultury łużyckiej
            i  spróbowaliśmy przysmaków pradziejowej kuchni. Na wzgórzu Lecha w Gnieźnie
            przeżyliśmy podróż do czasów Mieszka I, początków kościoła w Polsce, a także dynastii Piastów. Zetknęliśmy się z najcenniejszymi zabytkami Katedry Gnieźnieńskiej – konfesją
            i relikwiarzem św. Wojciecha oraz słynnymi drzwiami. Ostatnim punktem naszej podróży
            w czasie była Kruszwica nad legendarnym Gopłem. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej panoramy rozciągającej się z Mysiej Wieży, świetnie bawiliśmy się czytając komiksowe wersje legendy o Popielu i łapiąc wszędobylskie myszy.

            Tak  bogaty program nie byłby możliwy do zrealizowania, gdyby nie ogromne wsparcie Wójta Gminy Ulan-Majorat Jarosława Koczkodaja. W imieniu naszych wycieczkowiczów  ogromnie dziękujemy za okazaną życzliwość, zrozumienie i możliwość poszerzania naszych horyzontów w trakcie tej niezwykle pasjonującej i ciekawej przygody z  prehistorią, historią, piernikami i gwiazdami w tle, w atmosferze zdrowej rywalizacji
            i pruskiego moresu. Zaspokoiła potrzebę poszerzania już zdobytej wiedzy, pobudziła zainteresowania, a przede wszystkim była doskonałą konfrontacją książkowej wiedzy
            z rzeczywistością. Cudze chwalicie, swego nie znacie - przed nami wakacje, więc mamy nadzieję, że nasi uczniowie w pełni zrozumieli, że walory Polski w różnych dziedzinach, dorównują, a nawet przewyższają  te zagraniczne i z szacunkiem będą odnosić się do zasobów polskiego dziedzictwa narodowego.

             

            Ewa Krupa

             

          • ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat...''

          • Dzień Dziecka...Dzień wyjątkowy dla wszystkich, tym bardziej, że w szkole gościlismy Małą Orkiestrę Dni Naszych. Wspaniały koncert tego zespołu sprawił, że dzieci bardzo aktywnie włączyły się do zabawy- śpiewały piosenki, tańczyły, wyklaskiwały rytmy i poznawały nowe instrumenty, a na ich twarzach cały czas gościł uśmiech. Dziękujemy za niezwykły koncert i z niecierpliwością czekamy na następne muzyczne spotakanie.

          • Dzień Mamy i Taty

          • Matka to serce rodziny, to dziecięcych wspomnień czar, to zapach domowych posiłków, to poczucie bezpieczeństwa.  Za  bezgraniczną miłość, codzienny trud i poświęcenie, nasi uczniowie wyrazili swą wdzięczność rodzicom, w czasie dorocznej uroczystości związanej z Dniem Mamy i Taty.

                  W naszej szkole odbyła się ona 31maja.  Na zaproszenie dzieci, przybyli     bardzo oczekiwani goście – Mamy i Tatusiowie.  Powitała ich oraz złożyła serdeczne życzenia Dyrektor szkoły p. Teresa Wierzchowska. W - sercem pisanym - programie artystycznym wystąpili uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego. Mali artyści z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem śpiewali piosenki, recytowali wiersze, tańczyli. Uczniowie ze szkolnego zespołu tańca ludowego zachwycili publiczność dynamiką i bogactwem barw, a wokalista z towarzyszeniem chóru szkolnego przekonał nas, że „Nie ma,  jak u Mamy…”.   Na twarzach zebranych gości  malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech.
                Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przy pięknie zastawionym stole. Wspaniała i niecodzienna atmosfera tego dnia zostaną         na długo w pamięci wszystkich uczestników.

          • Ogromna dawka radości.... WYCIECZKA - nagroda za I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Szkoła z wiatrem

          • Uczniowie naszej szkoły 23. 05. 2022 r pojechali na wycieczkę do Głuchowa (pow. łódzki) na farmę wiatrową. 

            Wyjazd sprawił wiele radości. Dzieci mogły z bliska obejrzeć gigantyczny wiatrak. Mieli również wyjątkową możliwość wejść do środka i dokładnego obejrzenia wiatraka wewnątrz.  Na stacji transformatorowej (Główny Punkt Zasilania) dowiedzieli się jak działa i ile korzyści przynosi taki wiatrak. Widać było ogromne zainteresowanie.  Uczestnicy wycieczki zadawali bardzo dużo pytań. Zdobyli bardzo cenną wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii. Po dużej dawce emocji dzieci wraz z opiekunami zostali zaproszeni do restauracji na smaczny obiad.  

            Jeszcze raz dziękujemy organizatorowi konkursu - Polskiemu Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej - PSEW oraz wszystkim sponsorom za wspaniałą nagrodę.  

            Podczas wycieczki - dzięki Pani Dyrektor Teresie Wierzchowskiej, która zasponsorowała bilety wstępu - uczniowie mieli również możliwość, obejrzeć bardzo ciekawą wystawę „Świat zmysłów” w Muzeum Ziemi Rawskiej oraz Zamek Książąt Mazowieckich.  

            Zachęcamy wszystkich do brania udziału w takich projektach. Szkoła z wiatrem wytwarza pozytywną energię. Nasi uczniowie już wielokrotnie się o tym przekonali. 

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy
        • tel/fax (83) 351 80 01
        • Kolonia Domaszewska 8 21-307 Ulan-Majorat Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych