• Robotyka dla najmłodszych

          • Kolejne zajęcia z wykorzystaniem narzędzi z programu Laboratorium przyszłości odbyły się w klasie I. Tym razem uczniowie zapoznali się z możliwościami robota Photan.

            Za pomocą tabletu dzieci kierowały robotem po klasie, układając mu trasę z kolorowych kartek, utrwalając kierunki lewo, prawo, zmieniały kolory oraz usłyszały, jakie dźwięki potrafi wydać ich multimedialny przyjaciel. Poznały również funkcję nagrywania dźwięków, dzięki czemu robot zaśpiewał piosenkę razem z uczniami.

            Zajęcia z wykorzystaniem Robota Photon przyniosły uczniom klasy I wiele korzyści edukacyjnych, ale także ogrom zabawy.

          • Jesteśmy pod napięciem

          • Eksperymenty, doświadczenia, zabawy badawcze  to codzienność  naszych dzieci. 

            Lekcje fizyki mogą być bardzo ciekawe o czym przekonali się uczniowie klasy VIII. Podczas zajęć mieli możliwość przeprowadzenia eksperymentów, wykorzystując do tego narzędzia i profesjonalną lutownice zakupioną w ramach programu Laboratoria przyszłości.

            Dzieci chętnie przystąpiły do powierzonych im zadań, a na ich twarzach widać było radość i zrozumienie.

          • Od projektu do wydruku

          • Uczniowie poszczególnych klas dowiadują się na lekcjach informatyki jak przebiega proces od modelu do wydruku 3D oraz o tym, jak skorzystać z zasobów biblioteki modeli gotowych. Ale największą satysfakcję sprawia jednak tworzenie własnego modelu. Dlatego też na zajęciach  próbują swoich sił w aplikacji Tinkercad. Ósmoklasiści i siódmoklasiści założyli już swoje konta, a po zajęciach wprowadzających z ogromnym zaangażowaniem przygotowali trójwymiarowe projekty breloczków do kluczy. Potrafią także prawidłowo wyeksportować odpowiednio rozszerzone pliki z modelami 3D. Następny etap pracy będzie dotyczył drukowania na drukarce Flashforge Adventurer 3, która jest na wyposażeniu szkoły dzięki udziałowi w programie Laboratorium Przyszłości.

            Wprowadzane nowe technologie do pracy z uczniami ułatwiają przekazywanie wiedzy
            i stwarzają możliwość eksperymentowania podczas projektowania modeli, które na kolejnych etapach będą obejmowały zagadnienia z różnych przedmiotów. Przyczyniają się także do odkrywania talentów i rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień.

          • Pamięci dzieciom wojny

          • W piękny jesienny dzień najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w Międzynarodowym Projekcie Krokus. Posadzili cebulki krokusów dla upamiętnienia dzieci, które zginęły podczas II wojny światowej. Projekt ten to aktywizująca metoda przybliżenia młodzieży tematyki Holokaustu oraz uświadomienie zagrożeń związanych z rasizmem, dyskryminacją, uprzedzeniami, nienawiścią. Sadzenie cebulek i obserwowanie wzrostu kwiatów staje się okazją do przypomnienia znaczenia szacunku dla wszystkich na całym świecie. Dbajmy o krokusy by na wiosnę pięknie wyrosły i pokazały o tym, że pamiętamy!

          • Nasze lokalne działania - Szkoła pamięta

          • Pamięć o ludziach,  którzy odeszli oraz troska o groby i cmentarze jest jednym z najważniejszych dowodów naszej kultury i pielęgnowaniem tożsamości narodowej. Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły porządkowali groby nieznanych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Zofiborze.  Odwiedzili również pobliski pomnik upamiętniający poległych partyzantów. Na znak pamięci zapalili symboliczne znicze i złożyli kwiaty.
            Pamiętamy i wspominamy tych, którym bliska była nasza ojczyzna, za którą oddali życie i dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

          • Witamy w gronie uczniów!

          • 20 października w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy odbyło się uroczyste pasowanie
            na ucznia. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach przedstawili swoje umiejętności recytatorskie oraz taneczne. W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawcy p. Anny Wierzchowskiej, uczniowie zatańczyli piękny taniec z szarfami
            do utworu Hallelujah.

            Po odśpiewaniu hymnu, uroczystego pasowania  na ucznia, kolorowym ołówkiem dokonała Dyrektor  szkoły p. Teresa Wierzchowska.  Wręczyła dzieciom dyplomy oraz upominki, które sprawiły im ogromną radość. Życzenia oraz miłe słowa skierowali także
            do pierwszoklasistów przybyli goście: p. Bożena Krawczyk oraz p. Kinga Wierzchowska.

            Kontynuując wieloletnią tradycję szkolną, uczniowie klasy pierwszej z pomocą rodziców zasadzili w szkolnym ogrodzie hortensję,  którą będą pielęgnować przez najbliższe lata.

            Ślubowanie uczniów klasy I to bardzo ważne wydarzenie i ogromne przeżycie nie tylko
            dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, którzy także uczestniczyli w uroczystości
            i przygotowali niespodziankę -  słodki poczęstunek.  Z całą pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

          • Koncert patriotyczny " Co to jest niepodległość?"

          • 19 października po raz kolejny mielismy okazję gościć Małą Orkiestrę Dni Naszych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w koncercie, który zabrał ich w muzyczną podróż po Polsce. Wszyscy z uśmiechem i zaangażowaniem słuchali, świetnie się bawili, a nawet tańczyli. Na twarzach dzieci cały czas gościł uśmiech, a śpiew dzieci słychać było w całej szkole.Dziękujemy za niezwykły koncert i z niecierpliwością oczekujemy następnych muzycznych spotkań.

          • Ach, trudna dolo nauczyciela…

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował krótką część artystyczną.
            Piękne piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, scenki komiczne, z serca płynące życzenia, uśmiechy,  podziękowania za pracę i serca wkładane w kształtowanie młodego pokolenia umiliły ten wspólnie spędzony czas. Swoją obecnością uświetnili uroczystość Wójt Gminy Ulan-Majorat p. Jarosław Koczkodaj oraz Rada Rodziców. Dyrektor Teresa Wierzchowska cytując słowa Arystotelesa powiedziała, że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku jest wykształcenie.
             Z okazji tego wyjątkowego święta  wszystkim Pracownikom Szkoły życzyła cierpliwości, wytrwałości oraz spokoju w rozwiązywaniu pojawiających się problemów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Wręczono Nagrodę Wójta dla dyrektor szkoły oraz Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy z dziećmi, doceniono pracowników obsługi i administracji, dziękując za pracę
            na rzecz szkoły.

          • To młyn wodny na nasze sukcesy!

          • Ogromna radość i szczęście naszych uczniów. Udział w turnieju i sukces to niesamowite przeżycie dla dzieci.  

            Dzięki wspaniałym turbinom wodnym, skonstruwanym przez naszych uczniów, uzyskaliśmy duży lepszy czas, niż  drużyny ze szkół ponadpodstawowych, co zaowocowało ogromnym sukcesem -  I i III miejsce w kategorii MOC oraz III miejsce w kategorii WYDAJNOŚĆ.

            Tak wysoki wynik zagwarantował nam udział w finale, który odbędzie się 4 listopada 2022 r w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie.

            Serdeczne GRATULACJE!

          • MŁODSI SPRAWDZAJĄ , CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA PAMIĘTAJĄ

          • Nasza szkoła  już po raz drugi wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Koordynatorami akcji byli nauczyciele matematyki. Uczniowie przez cały wrzesień przypominali sobie tabliczkę mnożenia, aby w finałowym dniu wykazać się jej dobrą znajomością. Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności nie brakowało. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV-VIII oraz nauczyciele.

            Każdy uczestnik miał za zadanie wyciągnąć los, a jego bezbłędne rozwiązanie gwarantowało  otrzymanie tytułu Eksperta tabliczki mnożenia. W ten sposób zostało wyłonionych 32 ekspertów, którzy otrzymali pamiątkowe naklejki, jako dowód zdanego egzaminu.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Gratulujemy tym, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy w kolejnym roku szkolnym.

          • Przełajami po sukces.

          • W poniedziałek, 10 października 2022 r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy pod opieką p. Artura Piotrowskiego  uczestniczyli w Gminnych Biegach Przełajowych pod patronatem Wójta Gminy Ulan-Majorat, Jarosława Koczkodaja. Organizatorem biegów był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie. 

            Klasyfikacja naszych uczniów ze strefy medalowej:

            Błażej Bogusz OP - I miejsce

            Małgorzta Szczuchniak OP - I miejsce

            Mikołaj Bogusz OP - II miejsce

            Zofia Ścioch OP - III miejsce

            Lena Koślacz kl. I - I miejsce

            Monika Żądełek kl.I - II miejsce

            Zofia Szczuchniak kl. II - I miejsce

            Maja Dudzińska kl. II - II miejsce

            Antoni Ścioch kl. II - II miejsce

            Bartosz Jóźwiak kl. IV - II miejsce

            Kacper Żądełek kl. IV - III miejsce

            Aleksandra Przybysz kl. IV - II miejsce

            Gabrysia Ścioch kl. IV - III miejsce

            Aleksander Ścioch kl. VI - I miejsce

            Szymon Zdańkowski kl. VIII - I miejsce

             

            KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z TERENU GMINY ULAN-MAJORAT : 

            SZKOŁĄ PODSTAWOWA W DOMASZEWNICY - II miejsce.

             

            Serdecznie gratulujemy!

          • Prewencyjnie – zdrowie i życie zawsze najważniejsze!

          •  

            W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz działania edukacyjne skierowane do przedszkolaków i uczniów.   Jednym z wielu jest organizacja spotkań z przedstawicielami KPP w Radzyniu Podl. W ramach tegorocznej akcji prewencyjnej Dyrektor zaprosiła dzielnicową podkom. Wiesławę Beczek. Tematem spotkania z  uczniami klas I – VIII były różne aspekty bezpieczeństwa, przede wszystkim droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

            Policjantka rozmawiała  również z przedszkolakami. Na początku sprawdziła wiedzę najmłodszych o znakach drogowych i prawidłach, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. Podczas spotkania omówiła w szczególności zasady ruchu drogowego, przypomniała   o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się,
            gdy zaczepi nas obca osoba. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie akcesoriów przyniesionych przez naszego gościa  – funkcjonariusza i radiowozu. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się naszym uczniom i przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze,i w każdej sytuacji, można zwrócić się o pomoc.

          • Noc bibliotek

          • W naszej szkole wszyscy wiemy, że czytanie jest bardzo ważne i przynosi wiele korzyści.: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację, poprawia pamięć, rozwija empatię.  Właśnie w tym celu nasza szkoła wraz z Biblioteką Publiczną w Domaszewnicy 1 października  zorganizowała Noc Bibliotek, która przebiegała pod hasłem To się musi powieść . Na otwarcie spotkania pani psycholog przeczytała wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję autorstwa Joanny Mueller Wciąganie w czytanie. Potem uczniowie naszej szkoły czytali fragmenty lektur. Następnie uczestnicy wzięli udział w poszukiwaniach bibliotecznych. Wszyscy rozpierzchli się po bibliotece w poszukiwaniu książek. O 19.00 odbył się konkurs  Projekt na własną okładkę. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe: Końka Luiza, Misiak Julia, Szczuchniak Wiktoria, Kuryła Zuzanna, Mateusiak Patryk, Mućka Aleksandra, Jawoszek Natalia, Maliszewska Nikola, Ścioch Aleksander, Maja Żądełek. Dodatkowo wyróżniono dwie uczennice, które brały aktywny udział w akcji, angażując się w dodatkowe pracy zlecone przez nauczyciela: Jowita Chromińska i Laura Chromińska. Kolejne zadanie wywołało wiele ekscytacji. Uczniowie, podzieleni na grupy mieli do wykonania szereg zadań . Były ciekawe i trzeba było trochę pomyśleć. Wreszcie przyszedł czas na projekcję filmu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Noc Bibliotek spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Takie spotkania integrują naszą społeczność i pozwalają zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i zachęcają do odwiedzania bibliotek i czytania książek.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy
        • tel/fax (83) 351 80 01
        • Kolonia Domaszewska 8 21-307 Ulan-Majorat Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych