• Jesteśmy bezpieczni w nowym roku

• 27 września dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowanie w asyście funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim – aspiranta Wiesławy Beczek. Wysłuchały także pogadanki o bezpieczeństwie na co dzień. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na zadawane pytania.
            Pani policjantka zaprezentowała wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby, wzbudziło to wielkie zainteresowanie obydwu grup. Dzieci zobaczyły policyjne kajdanki, pałkę typu tonfa, lizak, przymierzały również kask i kamizelkę.
            Największą atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na placu przyszkolnym -  dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Dużo radości naszym milusińskim sprawiło włączanie sygnałów alarmowych.

Następnie maluszki w towarzystwie pani policjantki wyszły na skrzyżowanie ulic
            w najbliższym otoczeniu szkoły i dzielnie pokonywały przejście dla pieszych, zwracając uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne z naszych dzieci nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

• Gminne Biegi Przełajowe

• W środę, 20 września w Ulanie-Majoracie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” we współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie. Rozegrano 18 biegów w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych klas 0 –VIII. W zawodach wzięło udział 259 osób. Łączny dystans przebiegnięty przez wszystkich uczestników zawodów to 99,9 km.
            Wszystkie drużyny SP otrzymały dyplomy oraz puchar. Wręczono nagrody indywidualne:
            - Trzy pierwsze osoby w biegu otrzymały puchar/statuetkę,
            - wszyscy uczestnicy biegów otrzymali medale, koszulki okolicznościowe oraz dyplomy.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY, KTÓRZY INDYWIDUALNIE NAJLEPIEJ ZAPREZENTOWALI SIĘ W POSZCZEGÓLNYCH BIEGACH :

Klasa 0 / dziewczęta /

2.      Natan Dudziński                       SP Domaszewnica

3.      Bartek Cieślak                          SP Domaszewnica

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

• Początek roku szkolnego to moment obfitujący w spektrum oczekiwań nauczycieli, uczniów i rodziców. Wiedza jest mądrością, światłem, wyobraźnią… te słowa Alberta Einsteina stały się mottem działań naszej szkoły w nowym roku 2023/2024. W swoim wystąpieniu inauguracyjnym dyrektor Teresa Wierzchowska powitała zastępcę wójta gminy p. Pawła Wierzchowskiego oraz członków społeczności szkolnej. Przybliżyła organizację roku szkolnego, poinformowała o działaniach szkoły i wkładzie finansowym organu prowadzącego w podjęte działania celem zapewnienia uczniom możliwości nauki w sposób  innowacyjny z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektów  m. in. Laboratoria przyszłości, Ekopracownia - zielone serce szkoły, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Podkreślono wagę funduszy pozyskanych w ramach programu Posiłek w domu i w szkole dzięki, któremu wyposażono kuchnię w nowoczesny sprzęt. Podkreśliła, iż wzorowa współpraca z organem prowadzącym pozwala na podejmowanie szeregu przedsięwzięć świadczących o dynamice i rozwoju naszej placówki. Ważnym akcentem było również poetyckie nawiązanie do 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Cała społeczność minutą ciszy uczciła pamięć tych, którzy poświęcili swoje życie dla ojczyzny.

Kończąc wystąpienie Dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom pozytywnej energii, uczniom – sukcesów na miarę ich możliwości, natomiast rodzicom owocnej współpracy ze szkołą.

• Numer konta do opłat za obiady

• Odpłatność za obiady za dany miesiąc uiszczana jest z góry do 5 dnia każdego miesiąca gotówką u Pani kucharki lub przelewem na konto: 13 8046 1041 2005 0800 0938 0013, Szkoła Podstawa w Domaszewnicy, Kolonia Domaszewska 8, 21-307 Ulan-Majorat (data wpływu na konto szkoły). W tytule wpłaty należy wpisać imię i nazwisko dziecka  oraz klasę.