• Świat widziany przez alkogogle i narkogogle.

• Dnia 17 maja w naszej szkole uczniowie  klas starszych uczestniczyli w  zajęciach  edukacyjno- profilaktycznych prowadzonych przez panią Monikę Jurek, pracownika PSSE w Radzyniu Podlaskim.  Tematem zajęć były skutki zażywania alkoholu, narkotyków, energetyków i dopalaczy a także poruszona została tematyka ceberuzależnienia i depresji. Zajęcia miały uświadomić młodzieży jak substancje psychoaktywne  działają  na nasze zmysły.   W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów uczniowie   mieli możliwość założenia specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu,  spożyciu narkotyków. Ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też będąc pod wpływem narkotyków. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość

• Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców pod Patronatem Wójta Gminy Ulan-Majorat Jarosława Koczkodaja

• Środa 10 maja okazała się szczęśliwym dniem dla naszej reprezentacji grającej w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy pokonali wszystkie drużyny biorące udział w zawodach, zdobywając I miejsce.

Skład drużyny: Szymon Domański, Piotr Lemiech, Szymon Zdańkowski, Marek Żądełek, Aleksander Ścioch, Natan Dudziński, Stanisław Szczuchniak, Dominik Gołdyn, Piotr Mućka oraz Jaku Jóźwiak.

Opiekun: Artur Piotrowski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Opowieść o Argentynie

•    Dnia 4 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem – panem Mateuszem Chołody. Podróżnik zabrał uczniów w ponad godzinną wyprawę po Argentynie. Opowieść o podróży do tego malowniczego kraju obejmowała wiele elementów: geograficznych (położenie Argentyny, skala odległości, atrakcje geograficzne), historycznych (historia kolonizacji Ameryki Południowej, legendy związane z Argentyną i historia jej powstania, kultura Indian), obyczajowych (kultura Argentyńskiego tanga, ciekawostki z życia Argentyńczyków) oraz przyrodniczych (niespotykane rośliny i niesamowite zwierzęta Argentyny). Pan Mateusz z pasją opowiadał o swojej wyprawie do tego kraju, ilustrując swoją opowieść barwnymi slajdami i dużą ilością rekwizytów. Wspomniał też o polskich akcentach, jakie można spotkać w tym kraju "na drugim krańcu świata". Dzięki ogromnej ilości informacji dotyczących tego zakątka świata, pięknym fotografiom oraz prezentowanym eksponatom spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie wśród dzieci zarówno tych starszych jak i młodszych. Ta niezwykła lekcja geografii zapewne w niejednym słuchaczu rozbudziła chęć poznawania świata oraz egzotycznych podróży. Czego sobie i panu Mateuszowi z całego serca życzymy.

• Części mowy z Photonem

• Dzieci najlepiej uczą się poprzez eksperymentowanie, a Photon został stworzony właśnie do tego celu, o czym mogli przekonać się uczniowie klasy III podczas lekcji języka polskiego. Uczniowie utrwalali wiadomości dotyczące części mowy i czasów czasownika przy wykorzystaniu Photona. Zadaniem uczniów było doprowadzenie robota do odpowiedniej części mowy, zmiana czułek na odpowiedni kolor oraz wydanie dowolnego dźwięku. Lekcja pozytywnie wpłynęła na rozwój kreatywności i zdolności logicznego myślenia uczniów. Programowanie z Photonem dostarczyło uczniom wiele radości i potwierdziło tezę,
            że najlepiej uczmy się poprzez zabawę. To była ciekawa i inspirująca lekcja.

• Prace w drukarce 3D

• Uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki, tym razem w klimacie świątecznym, projektowali figurki kurczaków i zajączków z wykorzystaniem programu Tinkercad, a następnie drukowali je w formacie 3D.

Czerwone figurki zdecydowanie lepiej wyglądają na zielonej trawie! Brawo za kreatywność!

• Piłka ręczna

• 27 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Gminne w piłkę ręczną chłopców i dziewcząt pt. ,,Igrzyska Dzieci".

Drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły następujące miejsca:

Chłopcy 2 miejsce

Dziewczęta 3 miejsce

Gratulujemy!

• Sprzątanie świata.

• Jak co roku Społeczność naszej szkoły współpracując z Gmina Ulan-Majorat, wzięła udział w "Akcji sprzątania świata". Zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki ruszyliśmy porządkować tereny naszych miejscowości. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, akcja przebiegła sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Efekty pracy były widoczne gołym okiem. Celem wydarzenia było rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za owocną współpracę.

• Bogatsi o nowe doświadczenia snujemy plany na przyszłość.

• Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy i ich osiągnięcia:

PGE Turniej Maszyn Wiatrowych:

II miejsce - Kacper Żądełek w klasyfikacji generalnej

III miejsce – Bartosz Bartoń w klasyfikacji generalnej

Szkoła dwukrotnie brała udział w Turnieju Ogólnopolskim Maszyn Wiatrowych i Maszyn Wodnych. Finaliści godnie reprezentowali szkołę oraz gminę Ulan Majorat.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie przede wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz Panu Wójtowi Jarosław Koczkodaj za inicjowanie tak ważnych dla naszej społeczności przedsięwzięć.

Dziękujemy.