• Pokaż mi swoje emocje

• Na zajęciach nauki j.polskiego uczennica z Ukrainy ćwiczyła słownictwo związanez emocjami wykorzystując robota Photona. Dziewczynka programowała robota tak, aby ten wydał dźwięk odpowiedni do pokazywanej emocji na obrazku. Czytelnie przedstawione emocje wspaniale zachęciły do rozmowy o własnych uczuciach, do naśladowania i do współodczuwania.

• Tabliczka mnożenia z Photonem

• Nauka przez zabawę to najlepsza i najbardziej przyswajalna dla dzieci forma pracy. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy II na lekcji matematyki. Wiele pozytywnych emocji wywołało rozwiązywanie zadań utrwalających tabliczkę mnożenia z wykorzystaniem poruszającego się robota. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie trasy Photona na planszy w taki sposób, aby robot zatrzymywał się na polach, będących wynikami kolejnych działań, zmieniał kolor czułek i odtwarzał wybrany dźwięk. Następnie dzieci  zapisywały na kartkach wyniki mnożenia, porządkowały je rosnąco i odczytywały hasło ukryte za przyporządkowanym im literom.

Możliwość  samodzielnego zaprogramowania z wykorzystaniem interfejsu Photon Draw oraz przetestowanie możliwości robota wymagała od dzieci kreatywnego i logicznego myśleniaTo była ciekawa i inspirująca lekcja dla nas wszystkich.

• Reakcje wytrącania w obiektywie

• Uczniowie klasy VIII z zaangażowaniem przystąpili do wykonywania doświadczeń z tematu Reakcje strąceniowe. Korzystając ze sprzętu foto z Laboratorium Przyszłości uczyli się operować kamerą, gimbalami, ustawiać światło oraz dobierać scenografię.

Doświadczenie to jedna z metod badawczych pozwalająca na poznawanie przyrodniczego świata. Uczniowie, wykonując doświadczenia, rozwijają się w wielu płaszczyznach: doskonalą swoje umiejętności manualne, uczą się planowania eksperymentów, formułowania pytań, krytycznego myślenia, pracy zespołowej oraz wnioskowania i obserwacji.

• Zmagania sportowe

• Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej w Sobolach.

Dnia 12.01.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy wzięli udział w tych rozgrywkach w dwóch kategoriach wiekowych klasy VII - VIII i klasy IV - VI.

W kategorii starszej II miejsce zajął Szymon Zdańkowski.

W młodszej kategorii II miejsce zajął Aleksander Ścioch.

Gratulacje dla zwycięsców!

• WYNIKI GMINNEGO KONKURSU KOLĘD

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami XVI Gminnego Konkursu Kolęd, Pastrałek i Piosenek Świątecznych pod patronantem Wójta Gminy Ulan-Majorat.

Kat. dzieci ze żłobka, przedszkoli, punktów przedszkolnych i kl.0

I miejsce Zofia Ścioch – Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy

Kornelia Nowicka – zgłoszenie indywidualne

III miejsce Weronika Lemiech – Punkt Przedszkolny w Domaszewnicy

Kat.  uczniowie szkoły podstawowej (klasy I-IV)

I miejsce Antoni Ścioch – Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy

II miejsce Lena Przeździak – Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy

Wyróżnienia w kat. uczniowie szkoły podstawowej (klasy V-VIII)

Nikola Maliszewska – Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy

Aleksander Ścioch – Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy

Kat.  zespoły przedszkolne, żłobek

I miejsce DZWONECZKI – Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy

III miejsce GWIAZDECZKI – Punkt Przedszkolny w Domaszewnicy

Wyróżnienia w kat.  zespoły szkolne

GWIAZDECZKI – Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy

Kat.   występy rodzinne

BOGUSZOWIE

II miejsce Wiktoria Ksok z mamą Małgorzatą i bratem Michałem

• C+M+B, czyli kolęda 2023

• Zgodnie z wielopokoleniową szkolną tradycją, w okresie poświątecznym odwiedził nas proboszcz parafii Zofibór - ksiądz Jarosław Czech. W takcie wizyty duszpasterskiej przekazał życzenia oraz pobłogosławił wszystkim członkom społeczności szkolnej. W przesłaniu duszpasterskim zwrócił uwagę na to, że celebracja tej radosnej pamiątki przyjścia Boga na świat powinna być dla nas wskazówką w duchowym zmaganiu się z wyzwaniami, jakie przyniesie nowy rok. Oprócz pamiątkowych obrazków nasi uczniowie otrzymali również cukierki z rąk księdza proboszcza i radnego sołectwa Domaszewnica p. B. Maliszewskiego.