• Bezpieczni w przedszkolu

          • 31 marca dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z Panią Policjantką - starszym aspirantem Wiesławą Beczek, którą przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa. Celem pogadanki było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz ważne numery alarmowe.

            Policjantka wspomniała przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,a także o zagrożeniu jakim jest zawieranie znajomości z obcymi dorosłymi osobami.

            By uatrakcyjnić dzieciom spotkanie, zaprezentowano maluchom m.in. kajdanki, które cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony dzieciaków.

          • Kreatywnym wiatr sprzyja!

          • Wały, turbiny, dyfuzory czy kinetyka - te określenia są doskonale znane naszym młodym propagatorom odnawialnych źródeł energii. 30 marca 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy pod opieką p. Joanny Szumlewicz  zaprezentowali swoje maszyny w Eliminacjach Regionalnych Turnieju Maszyn Wiatrowych 2022 w Siedlcach, pod patronatem PGE. Z ogromną radością  informujemy o sukcesie Michała Bartonia, który został laureatem  III miejsca w tym prestiżowym konkursie – wynik 594,6 (rpm). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że również pozostałe drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły wysokie miejsca w konkursie. Miejsce V - Śmigło parakoptera, miejsce VII - SKS Powers. Ogromnie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu wyrosłego na kanwie pracy i kreatywności.

          • Po wodzie… Po lodzie!

          • To sparafrazowane przysłowie stało się hasłem tegorocznego świętowania nadejścia kalendarzowej wiosny w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły p. Teresa Wierzchowska oraz niespodziewany gość - wójt gminy Ulan – Majorat p. Jarosław Koczkodaj w towarzystwie p. Wiosny i p. Kurczaka.

            Tego dnia królowała radość, beztroska, optymizm i wspólna zabawa. Dominowało bogactwo mieniących się barw wody i wiosny zarówno w strojach, jak i w wytworach prac dziecięcych.

            Klasy młodsze maszerowały z tradycyjnym gaikiem, śpiewały piosenki, sadziły kwiaty w ogrodzie przyszkolnym, malowały portret Wiosny. Miały również okazję wykazać się w konkursach i modzie ekologicznej oraz zrobić sobie zdjęcie w przyrodniczej fotobudce. Uczniowie starsi, pod kierunkiem ósmoklasistów, połączyli świętowanie z obchodami Dnia Wody. Wykazywali się kierunkową wiedzą oraz rozwiązywali wodne sudoku. Oprócz konkursów wiedzowych i logicznych, społeczność szkolna świetnie bawiła się biorąc udział w różnorodnych konkurencjach o charakterze artystycznym, muzycznym i sportowym, np. Wiosenny tor przeszkód, Szansa na sukces, Wiosenne stylizacje, Ściągnij wiosnę, Zgadywanki z wiosną. Rywalizację punktową wygrała klasa VII i to właśnie jej przypadła w udziale nagroda główna – bon na całodniowe zwolnienie z pracy domowej. Pozostałe klasy również zostały docenione indywidualnymi bonami, cukierkami oraz lizakami we wszystkich kolorach tęczy.

            Ten wyjątkowy dzień sprawił wszystkim ogromną frajdę, a nasi uczniowie udowodnili, że razem z zimą wiosenne wagary odeszły do lamusa.

            Ewa Krupa

          • Ciepły wiatr przynosi wiosnę

          • Wraz z pierwszymi podmuchami ciepłego wiatru dotarły do Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy oficjalne wyniki rozstrzygniętego ogólnopolskiego konkursu „Szkoła z wiatrem”, w ramach którego zrealizowano ciekawe zajęcia dydaktyczne i przygotowano wiele prac.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom za aktywny udział. Wykazaliście się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Każda przygotowana praca jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Jesteśmy przekonani, że wykonanie ich było dla Was dobrą i przyjemną zabawą.

            Organizatorzy konkursu przyznali dwie główne nagrody, które otrzymała klasa druga i szósta naszej szkoły. Zwycięzcy wyjadą do Farmy Wiatrowej. Mamy nadzieję, że ten wyjazd nie tylko wzbogaci wiedzę uczniów na temat innowacyjnych metod pozyskiwania energii, ale też napełni ich radością
            i zachęci do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

            Otrzymaliśmy też wiele nagród rzeczowych i okolicznościowych upominków, które uczestnikom konkursu na forum szkoły wręczył w dniu 21 marca Pan Wójt Jarosław Koczkodaj. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Pana za zaangażowanie w realizację tego edukacyjnego zadania,
            za motywowanie młodego pokolenia do podejmowania wyzwań i uświadamianie, jak ważne są we współczesnym świecie odnawialne źródła energii. Te główne nagrody to jest nasz wspólny sukces, który zaowocuje w przyszłości dokonywaniem właściwych wyborów sprzyjających ekologicznemu stylowi życia.

          • Sukcesy uczniów- Archimedes

          • Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy IV i V naszej szkoły zostali laureatami w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Archimedes. Plus-Matematyka Plus organizowanej pod patronatem wydawnictwa Amermedia Sp. z o.o. Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów oraz popularyzacja matematyki.

            Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą osiągając następujące wyniki: Piotr Górka -laureat IV stopnia, Justyna Trojak i Oliwka Kurowska – laureat V stopnia oraz Stanisław Szczuchniak – laureat II stopnia.

            Serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności matematycznych oraz życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie królowej nauk.

          • Savir - vivre’u zasady dodadzą nam ogłady!

          • Jak stać się prawdziwym dżentelmenem i damą? Uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli okazję celebrować Tydzień Dobrych Manier według przyjętego harmonogramu działań. Wychowawcy zwrócili szczególną uwagę na zasady kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach oraz korzystanie z magicznych słów: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM. Każda klasa stworzyła kodeks kulturalnego ucznia, który był wyznacznikiem do wyboru króla i królowej dobrych manier. Dzieci miały możliwość wysłuchania opowiadań Savoir vivre dla dzieci oraz piosenek o dobrym wychowaniu. Dużo emocji wywołało obdarowywanie  siebie nawzajem karteczkami z miłymi słowami i komplementami oraz odgrywanie scenek dramowych. Każdego dnia pamiętali o serdecznym powitaniu pracowników szkoły
            i rówieśników.

            Uwieńczeniem Tygodnia Dobrych Manier był wybór króla i królowej, którymi zostali: w kl.  I - Maja Dudzińska i Antoni Ścioch, w II - Natalia Jawoszek i Patryk Gołdyn, natomiast w III -  Gabriela Ścioch i Sebastian Bogusz. Gratulujemy!!!

            Tydzień Dobrych Manier zaowocował zwiększeniem świadomości dzieci na temat kultury osobistej i poprawił wzajemne relacje.

          • XVI Święto Liczby π za nami!

          • 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. W tym roku w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy  r obchodziliśmy je nie tylko matematycznie,  ale również słodko i artystycznie, jako ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.. W klasach starszych uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych kół,a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia! Odbyły się również konkursy: plastyczne Pi –Portret liczby Pi lub jej model przestrzenny  oraz kulinarne - Pi – ciasteczka. Smaki Ludolfiny.

            Celem konkursów było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród uczniów, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz wyobraźni plastycznej, kształtowanie postaw twórczych
            i kreatywności oraz prezentacja własnych dokonań. Spośród  prac konkursowych  przyznano  następujące wyróżnienia:

            W konkursie plastycznym: Szymon Rzymowski kl. IV, Michał Mazur kl. IV,  Oliwia Kurowska
            kl. IV, Kacper Domański kl. V;

            W konkursie kulinarnym: Michał Bartoń kl. VII, Jakub Zborowski kl. VI, Bartosz Ścioch kl. V, Maja Domiańczyk kl. IV.

            Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział w konkursie.
             

            Magdalena Soćko

          • Światowy Dzień Matematyki- Królowej Nauk

          • 14 marca klasy I - III wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Matematyki - Królowej Nauk.

            Tego dnia uczniowie z chęcią uczestniczyli w grach i zabawach matematycznych rozwijających logiczne myślenie oraz mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności sprawnego liczenia w konkursie na Najlepszego Rachmistrza. Zwycięzcami okazali się następujący uczniowie: Zofia Szczuchniak kl. I, Aleksandra Mućka kl. II oraz Bartosz Jóźwiak kl. III. Serdecznie gratulujemy

            Światowy Dzień Matematyki to także wspaniała okazja, aby uświadomić dzieciom, jak ważna jest znajomość matematyki w życiu codziennym. Uwieńczeniem obchodów Dnia Matematyki była wizyta w sklepie w Domaszewnicy, gdzie uczniowie wykazali się umiejętnością robienia drobnych sprawunków, wykonywania obliczeń oraz dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pracy sprzedawcy.

          • Harce, hulanki, swawole - mamy na to mnóstwo pomysłów!

          • W słoneczne piątkowe popołudnie 11 marca uczniowie klasy V wybrali się do kręgielni Arkabos w Łukowie. Czas upłynął wszystkim na sportowej rywalizacji, wspaniałej zabawie i wspólnych rozmowach. Siły witalne wzmocniła pizza i owocowe napoje. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że bowling to nie tylko zabawa, ale również sport i świetna forma aktywnego spędzania czasu, a czas, wspólnie spędzony na aktywnej rekreacji, zintegrował grupę. Serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom za sfinansowanie tego radosnego wyjazdu.

          • Jak uczyć się naprawdę skutecznie?

          • Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów klas IV- VIII na bezpłatne warsztaty online ,,Jak uczyć się naprawdę skutecznie?'', które odbędą się 09.03.2022 r. o godz. 19:00. Poniżej udostępniamy link umożliwiający dostęp do szkolenia:

            https://warsztat.prostanauka.pl/lp1

             

          • Sukces uczniów klasy II i VI

          • Z ogromną przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu ogólnopolskiego konkursu  Szkoła z wiatrem organizowanego przez  Polskie  Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej z siedzibą w Szczecinie. Uczniowie klas II i VI Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy zostali  wyróżnieni, zdobywając główną nagrodę – WYCIECZKĘ  do farmy wiatrowej. To wspaniała wiadomość i ogromna radość. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu prac: uczniom, nauczycielom, a przede wszystkim p. Joannie Szumlewicz i p. Dominice Cichosz oraz tym, którzy motywowali nas do
            działania – Panu Wójtowi , Pani Dyrektor i rodzicom. To dzięki Wam spełniły się nasze marzenia, będziemy mogli obserwować mechanizmy i procesy pozyskiwania energii, które dotychczas były nam znane tylko z książek od strony teoretycznej.

            Ogólnopolskie wyniki konkursu zostały udostępnione w linku poniżej:

            https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=263769732594431&id=100068842195487

             

          • "Zawodowy strzał w 10”

          • Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00. 

            Link do spotkania:

            https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZmY1OTk1ZmMtYmIyMS00N2JmLTlmZTktNjBjYjZiOTAyN2Q1%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a

          • Karnawałowe szaleństwo

          • Karnawał to czas zabaw i tańców. Mimo trudności w ostatnim czasie, udało się zorganizować rodzicom i nauczycielom zabawę karnawałową, w której wzięły udział  dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III naszej szkoły. Długo oczekiwany bal  dostarczył wielu pozytywnych przeżyć i radości  uczestnikom zabawy. Bajeczny wystrój sali i skoczna muzyka, tworzyły wyjątkową atmosferę, zachęcając wszystkich obecnych do zabawy. Kolorowe postacie z bajek, za które byli przebrani nasi milusińscy, pięknie komponowały z barwną dekoracją sali. Wspólne tańce, śpiewy oraz konkursy sprawiały, że na twarzach dzieci malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Wszystko odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego, z podziałem na grupy. Po wspólnej rozrywce, na wszystkich czekał słodki poczęstunek, który uatrakcyjnił czas karnawału. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknej scenografii w sali tanecznej. Następny bal już za rok!

          • EKOWARSZTATY

          • W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Centrum ElektroEkologii Na ratunek Gracjanowi Gadżetowi. Lekcja obywała się w formie on-line przy użyciu aplikacji na smartfonach. Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali quiz. Podsumowaniem zajęć była gra Zdobyć górę,w której należało wykazać się nabytą wiedzą oraz szybkością udzielania odpowiedzi Warsztaty miały na celu pokazanie sposobów postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym. Celem przedsięwzięcia było podejmować działania i inicjatywy zwiększające społeczną świadomość działań proekologicznych, zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Misją warsztatów było zwiększenie świadomości na temat elektrośmieci, a w konsekwencji skutkuje zwiększeniem ilości elektrośmieci przekazanychdo recyklingu. Podczas drugich warsztatów pt. Jak wkręcić społeczność lokalną w elektroekologię?, uczniowie:

            • dowiedzieli się czym są elektrośmieci, gdzie należy je oddać;
            • zrozumieli zakaz samodzielnego demontażu elektrośmieci;
            • potrafili nazwać cenne surowce znajdujące się w elektrośmieciach;
            • zrozumieli, na czym polega recykling elektrośmieci;
            • zrozumieli potrzebę podejmowania aktywnych działań szkolnych lub dołączania
              do już istniejących;
            •  mają wiedzę, jakie działania mogą podjąć, aby promować właściwe postawy związane z oddawaniem elektrośmieci wśród społeczności lokalnej;
            • podali własne propozycje działań dotyczące poszerzania wiedzy na temat elektrośmieci wśród swoich  młodszych kolegów.

             

             

             

            Magdalena Soćko

          • Spotkanie z zawodem: co można robić na kolei?

          • W Szkole Podstawowej w Domaszewnicy odbyło się spotkanie z  maszynistą Kolei Mazowieckich - panem Adamem, w którym udział wzięli uczniowie klas starszych. Uczniowie zadawali wiele pytań. Spotkanie stanowiło dla nas cenne źródło wiedzy o różnych zawodach. Oto, co między innymi dowiedzieli się z mini wykładu. Maszynista kieruje pociągiem, bezpiecznie dowożąc pasażerów z punktu A do punktu B. Nie są to jednak jedyne obowiązki nałożone na maszynistę. Jest on również odpowiedzialny za stan techniczny pojazdu. Jeżeli chce się wykonywać ten zawód to obok szkoły średniej, kursów należy mieć predyspozycje zdrowotne. Pracując na kolei można wykonywać także inne zawody jak: kierownik pociągu, dyżurny ruchu czy konduktor. Praca na kolei to praca pełna satysfakcji, możliwości poznawania świata, nowych ludzi. Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • „Jakże Babciu, wyznać mamy, że Cię kochamy? Jak Cię zapewnić o tej miłości? Jak życzyć Tobie w Twym Dniu szczęścia promieni …? W piosenkach, wierszykach i laurkach ukryte są nasze serduszka”… Te i inne gorące słowa wypowiedziały dzieci z PP i z OP oraz uczniowie klas I – III naszej szkoły swoim Babciom i Dziadkom  w dniu ich święta - 21 stycznia 2022 r. W klasowych występach wyrecytowali najpiękniejsze słowa, utkane z promyków słońca i tęczy, by w ten sposób wyrazić im swoją miłość, wdzięczność  i przywiązanie. Wam, drodzy Dziadkowie chcemy dziś podziękować za to, że macie czas dla swoich wnucząt, podczas, gdy mama i tata często go nie mają, a także za to, że akceptujecie swoje wnuczęta,  nie pytając, dlaczego są tacy nieznośni, albo zanadto spokojni… Pełni wdzięczności chcemy życzyć Wam długiego życia, szacunku i jasnych dni w gronie kochających wnuków.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy
      • tel/fax (83) 351 80 01
      • Kolonia Domaszewska 8 21-307 Ulan-Majorat Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych