• Laboratoria przyszłości

          • Listopad to kolejny miesiąc ciekawych zajęć, podczas których wykorzystywany był  sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria przyszłości.  

          • Życzliwość się opłaca i dobrocią do nas wraca!

          •  

            Dzień Życzliwości i Pozdrowień to w naszej szkole wyjątkowy czas -  pełen uśmiechów, miłych gestów i pozytywnych emocji. Był również okazją do rozmów na temat tego, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach i miejscach.

            Drzwi sal lekcyjnych przyozdobiono uśmiechniętymi buźkami oraz życzliwymi hasłami.   Zaproponowano także sympatyczne zrywki – życzliwe wypowiedzenia, przypominające o sile dobrego słowa. Rozklejono je w różnych miejscach, a każdy chętny mógł je podarować innym lub zatrzymać dla siebie. Powstało też specjalne Drzewo Życzliwości, na którym uczniowie zawieszali nietypowe liście. Na każdym z nich zostało zapisanych mnóstwo życzliwych słów, takich jak: dziękuję, jesteś super, dziękuję za wsparcie… . Drzewo to ma przypominać o tym, że życzliwym dla siebie powinniśmy być każdego dnia, a nie tylko raz
            w roku.

            Wiemy, że otrzymana w tym dniu życzliwość będzie rozprowadzana dalej i pielęgnowana każdego dnia. Pamiętajmy, że małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności.

          • Znamy swoje prawa…

          • Uczniowie klas 0- III włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.   Z tej okazji podjęto szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie  swoich obowiązków. Tego dnia niemalże wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, zwracając tym uwagę na konieczność przestrzegania praw dzieci na całym świecie. W klasach i na korytarzu pojawiły się gazetki okolicznościowe promujące ten dzień oraz upowszechniające informacje o prawach, jakie im przysługują. Z tej okazji wychowawcy  klas najmłodszych w ramach edukacji społecznej przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka. Uczniowie na zajęciach oglądali filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne dotyczące omawianej tematyki. Następnie wypowiadali się na temat posiadanych praw przysługujących wszystkim dzieciom, bez wyjątku. Rozmawiali również o tym, że oprócz praw dzieci mają także obowiązki, których muszą przestrzegać.

            Dodatkowym uatrakcyjnieniem tego ważnego dnia były zajęcia online sugerowane przez Rzecznika Praw Dziecka p. M. Pawlaka, a prowadzone przez specjalistów z Dziecięcego Telefonu Zaufania. Dotyczyły tematyki bliskiej dzieciom – działalność telefonu, czatu itp. Uczniowie, utrwalając omówione treści, zaśpiewali piosenkę Prawa Dziecka. Kolejnym działaniem było kolorowanie w zespołach ilustracji obrazujących wylosowane prawa,
            a następnie omówienie ich na forum klasowym. Na zakończenie wybrzmiały radośnie słowa piosenki Majki Jeżowskiej Wszystkie dzieci nasze są.

            Przeprowadzone  działania znacznie poszerzyły wiedzę naszych dzieci, pozwoliły im lepiej zrozumieć i zapamiętać własne prawa i obowiązki oraz przyczyniły się do poprawy ich dobrostanu psychicznego.

          • Zimowisko

          • Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych oraz Wójt Gminy Ulan-Majorat uprzejmie informują, iż prowadzą wstępne zapisy na zimowisko

            Termin 15-24 stycznia 2023 r.

            Zakwaterowanie:

            • Zakopane, ul. Harenda 32 B, DW Skupieniówka
            • Biały Dunajec, ul. Gen. Galicy 61, DG Kominek

            W programie:

            • 4-5 dniowy trening jazdy na nartach i łyżwach pod okiem instruktorów
            • czas spędzony w termach
            • wypad do kina
            • warsztaty wyrobu oscypka w Muzeum Oscypka w Zakopanem
            • zwiedzanie Zakopanego i okolic
            • „rajd saniami” z pochodniami – góralski kulig połączony z ogniskiem
            • zajęcia integracyjne outdoor - gry i zabawy świetlicowe oraz konkursy 

            Koszt zimowiska: 2 200 zł

            Dla uczestników, których rodzice są ubezpieczeni w KRUS, istnieje możliwość dofinansowania ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie ok. 1 000 zł na każdego uczestnika.

            Uwaga!

            Realizujemy Bon Turystyczny

            Zapisy Biały Dunajec:

            606 293 094

            Zapisy Zakopane:

            604 410 548

            e-mail stowarzyszenieufis@gmail.com

          • Niepodległa niepokorna!

          • Szkolne uroczystości 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miały w tym roku wyjątkową formułę.  Rozpoczęliśmy je od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą
            por. J. Wujastyka. Następnie uczniowie klas IV-VIII zaprosili celebrujących w podróż przez wydarzenia, które przez lata budowały naszą narodową tożsamość. W tegorocznych obchodach święta czynnie wzięli udział zaproszeni goście, w tym p. wójt Jarosław Koczkodaj,  sekretarz gminy p. S. Durka, przedstawicielki GZEAS-u -  panie B. Krawczyk i K. Wierzchowska oraz radni i sołtysi w osobach    p. B. Maliszewskiego, p. Jadwigi Droś oraz p. Z. Zborowskiego.

            Wspólne świętowanie, w tym roku śladami nieco zapomnianego repertuaru patriotycznego, miało na celu ukazanie ducha narodu polskiego, który podczas 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki o własne państwo. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeniach sprzed lat, uświadamiając ciągłość historii i rozwijając szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń. Miała również na celu wzbudzić wśród zebranych refleksje dotyczące współczesnego oblicza naszego patriotyzmu, w myśl słów C. K. Norwida Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek,  w tym rozumienia naszych obowiązków względem ojczyzny w kontekście problemów naszej współczesności, które dotykają wszystkich i na które, w sensie osobistym i lokalnym, mamy wpływ. Możemy to zmienić!- ta wspólna konkluzja wybrzmiała bardzo mocno, bo współczesny radosny i rozważny patriotyzm nie może usprawiedliwiać agresji, ignorancji  oraz codziennego braku życzliwość wobec innych.

            Przez ro­dzin­ne drogi do Nie­pod­le­głej prowadzą nas niezłomni, cisi bo­ha­te­rowie swo­ich czasów. Jakie obierzemy my– ocenią przyszłe pokolenia.

            Ojczyzno kochana

            My przedstawiciele Rządu, Nauczyciele, Rodzice, Żołnierze, przysięgamy…

            Powróćmy jak za dawnych lat...

          • Szkoła do hymnu

          • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie, uczennice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy zgromadzili się na sali sportowej aby wspólnie odśpiewać hymn narodowy, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła do hymnu

            Przeżymy to jeszcze raz- film #Szkoła do hymnu

          • Energia wody - gwarantem nagrody!

          • Jak w roku ubiegłym, drużyny reprezentujące naszą szkołę wzięły udział w regionalnych eliminacjach  Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych  w Siedlcach. Nad całokształtem przygotowań czuwała pani Joanna Szumlewicz, nauczyciel fizyki. Uczniowie zaprezentowali własnoręcznie wykonaną turbinę przetwarzającą energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną. Turbina poddana była dwukrotnej próbie- podnoszenie 5 kg ciężaru na wysokość 2 m. Brano pod uwagę dwie kategorię, moc i wydajność. W pierwszej liczył się czas podniesienia ciężaru na wysokość 2 metrów a w drugiej- wydajność, zużycie wody (im mniejsze' tym lepszy wynik). Laureatami I miejsca w konkurencji MOC siedleckiego etapu zostali uczniowie klasy VIII - drużyny H2 Power (D. Gołdyn i Sz. Zdańkowski). Nasze pozostałe zespoły jednoosobowe:  Herkules  (M. Bartoń) zajął III miejsce w tej samej kategorii, natomiast  Potęga WODY (B. Bartoń) zajęła III miejsce w konkurencji Wydajność.

            4 listopada 2022 r w Warszawie na stadionie PGE Narodowy spotkały się najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach regionalnych na Ogólnopolskim Finale Turnieju Maszyn Wodnych i Wiatrowych, w tym ze Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy. Finaliści otrzymali wejściówki do Narodowego Muzeum Techniki. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego z przewodnikiem.  W ogólnopolskim finale konkursu wzięły udział  53 najlepsze drużyny spośród 350, które wystartowały w eliminacjach. W konkurencji MOC nasi chłopcy uzyskali 9 wynik w Polsce. Ogromnie gratulujemy.

            Film1:314402031_5590428424405446_3696188682990700192_n.mp4

             Film 2: 313946526_5785639161489039_6744883371058249908_n.mp4

          • Baśnie i bajeczki z mojej książeczki

          • Baśnie i bajki cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.  Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacania wyobraźni, a także rozbudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. 4 listopada bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. W Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Domaszewnicy od lat odbywają się cykliczne spotkania wokół książki i czytelnictwa. Celebrowanie tych wydarzeń jest doskonałą okazją do rozwijania od najmłodszych lat pasji czytelniczych. Warto pamiętać, iż należy wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Zarówno Panie, jak i maluszki wcieliły się w postacie z ulubionych bajek. W tym dniu wykonano piękne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na gazetkach ściennych. Przeniesienie dzieci w świat fantazji sprawiło wszystkim mnóstwo radości i zadowolenia.

             

          • Spacerkiem po Warszawie.

          • W dniu 27 października uczniowie klas  I – III naszej szkoły pod opieką wychowawców uczestniczyli  w wycieczce do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu Poznaj Polskę.  Wyruszyliśmy wczesnym rankiem wiedząc, że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Warszawa przywitała nas piękną jesienną aurą. 

            Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. W planetarium wysłuchaliśmy  i obejrzeliśmy interaktywny pokaz o kosmosie, gwiazdach i konstelacjach gwiazd, a  później film w technologii 3D, pod tytułem Ziemia, Księżyc i Słońce

            Następnie po dawce wiedzy na temat kosmosu udaliśmy się na wystawy w Centrum Nauki Kopernik - raju dla miłośników eksperymentowania, uczenia się przez doświadczenie. Można było podziwiać zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Mogliśmy tam znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania i przekonać się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie szybko.

            Spacerkiem udaliśmy się do Zamku Królewskiego, gdzie czekały na nas przewodniczki, które odkrywały nam sekrety kryjące się  w poszczególnych  pomieszczeniach zamku. Największe wrażenie zrobiły na nas przepiękne sale zamkowe i apartamenty królewskie. Zachwycały okazałością, zdobieniami i iście królewskim przepychem.  Podziwialiśmy dzieła Jana Matejki, które w końcu mogliśmy obejrzeć na żywo. Ważnym punktem było dla nas  odwiedzenie Sali Senatorskiej, w której uchwalono Konstytucję 3 maja  w 1791 r. 

            Następnie podziwialiśmy zabytki  Starego Miasta i kupiliśmy pamiątki. Po przepysznym obiedzie w uroczej restauracji Pod zegarem pojechaliśmy do sali zabaw Airo. Tu spędziliśmy wspaniałe chwile na wspólnych zabawach. Musieliśmy wykazać się nie tylko dobrą sprawnością fizyczną, orientacją, a także logicznym myśleniem.

            Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. Jedno jest pewne - tę wycieczkę zapamiętamy na długo.  Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy o naszej stolicy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

          • Per aspera ad astra … - podsumowanie działań w ramach akcji Szkoła pamięta

          • Tegoroczna jesienna odsłona akcji #SzkołaPamięta obejmowała szereg działań o charakterze lokalnym i regionalnym. Nasi uczniowie odwiedzali i porządkowali lokalne miejsca pamięci, oraz ugruntowali swoją wiedzę o patronie por. J. Wujastyku, biorąc udział w akcji IPN-u Zapal znicz bohaterom walk z bolszewikami. Zwieńczeniem działań były wycieczki patriotyczne klas I-III i IV-VIII śladami chlubnych tradycji polskiej historii i oręża: Warszawa oraz Dęblin – Czarnolas – Janowiec – Kazimierz Dolny (27.10.2022). Poznali również elementy biografii  naszych wielkich rodaków - J. Kochanowskiego, J. Kilińskiego oraz lotników broniących polskiego i angielskiego nieba.

            Wycieczkę klas starszych rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Tam złożyliśmy hołd bohaterskim lotnikom Szkoły Orląt. Tożsamość  i wpływ symboli narodowych na jej kształtowanie  oraz tradycje lotnictwa  wojskowego, w tym Dywizjonu 303, to tematy przewodnie naszych zajęć muzealnych: Polskie symbole narodowe i Skrzydlaci Kosynierzy. Wsłuchani w Marsz lotników na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się przy najważniejszym eksponacie – sztandarze Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie oraz domku pilota z czasu Bitwy o Anglię. Obejrzeliśmy również wystawę plenerową statków powietrznych, weszliśmy na pokład m.in. śmigłowca Mi-6A oraz Jak 40.

            Następnie nasze kroki skierowaliśmy do Czarnolasu.  W Muzeum Jana Kochanowskiego przenieśliśmy się w klimat epoki i obcowaliśmy z duchem miejsca, w którym przenika się  życie i twórczość naszego wybitnego poety renesansu. W tym retrospektywnym spacerze towarzyszyły nam głosy i dźwięki życia dworskiego, fraszki i treny. Odwiedziliśmy również miejsce, w którym dawniej rosła słynna lipa i obecnie wznosi się symboliczny grób Urszulki. Uczniowie, którzy pragnęli, aby i na nich spłynęła cząstka twórczej weny, mogli przysiąść
            na kamieniu, który był  ulubionym miejscem poetyckiego zadumania mistrza Jana.

            Zielonym szlakiem wzdłuż Wisły dotarliśmy do Janowca. W zamku mieliśmy okazję obejrzeć wystawy historyczne, a z krużganków podziwiać piękne widoki na zamkowy dziedziniec
            i dolinę rzeki. Ukoronowaniem naszego pobytu w tym klimatycznym miejscu była gra terenowa pełna zagadek, zabaw i legend – Skarb Czarnej Damy.

            Malowniczym zachodem słońca nad Małopolskim Przełomem Wisły przywitał nas Kazimierz Dolny. Tuż przed zapadnięciem zmierzchu rozpoczęliśmy wędrówkę do świata dawnych mieszkańców miasta. Historia nocą zyskała inny wymiar - opowieści, anegdoty i ciekawostki p. przewodnik przy pomniku Werniksa, najstarszym przykościelnym cmentarzu, ruinach,
            na wzgórzu zamkowym. Jadąc ekobusikami na ognisko, podziwialiśmy miasto nocą – spichlerze, kierkut czy jatki. Ostatnim, a zarazem najbardziej tajemniczym punktem naszej całodziennej wyprawy, był spacer z pochodniami po Korzeniowym Dole - na długo pozostanie nam w pamięci ten magiczny spektakl świateł i cieni, stworzony przez korzenie drzew na lessowych ścianach wąwozu.

            Tradycyjnym podsumowaniem wycieczki były konkursy z nagrodami przygotowane przez uczniów klas VI-VIII w drodze powrotnej. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

            Motto przyświecające tegorocznym działaniom miało na celu stworzyć naszym uczniom przestrzeń do refleksji nad własną postawą wobec ojczyzny i narodu w kontekście tych, którzy przez osiągnięcia życia inspirują i pokazują drogę. Mamy nadzieje, że chlubne tradycje polskiej kultury i oręża pozwoliły na nowo odkryć przeszłość dla przyszłości.

          • Robotyka dla najmłodszych

          • Kolejne zajęcia z wykorzystaniem narzędzi z programu Laboratorium przyszłości odbyły się w klasie I. Tym razem uczniowie zapoznali się z możliwościami robota Photan.

            Za pomocą tabletu dzieci kierowały robotem po klasie, układając mu trasę z kolorowych kartek, utrwalając kierunki lewo, prawo, zmieniały kolory oraz usłyszały, jakie dźwięki potrafi wydać ich multimedialny przyjaciel. Poznały również funkcję nagrywania dźwięków, dzięki czemu robot zaśpiewał piosenkę razem z uczniami.

            Zajęcia z wykorzystaniem Robota Photon przyniosły uczniom klasy I wiele korzyści edukacyjnych, ale także ogrom zabawy.

          • Jesteśmy pod napięciem

          • Eksperymenty, doświadczenia, zabawy badawcze  to codzienność  naszych dzieci. 

            Lekcje fizyki mogą być bardzo ciekawe o czym przekonali się uczniowie klasy VIII. Podczas zajęć mieli możliwość przeprowadzenia eksperymentów, wykorzystując do tego narzędzia i profesjonalną lutownice zakupioną w ramach programu Laboratoria przyszłości.

            Dzieci chętnie przystąpiły do powierzonych im zadań, a na ich twarzach widać było radość i zrozumienie.

          • Od projektu do wydruku

          • Uczniowie poszczególnych klas dowiadują się na lekcjach informatyki jak przebiega proces od modelu do wydruku 3D oraz o tym, jak skorzystać z zasobów biblioteki modeli gotowych. Ale największą satysfakcję sprawia jednak tworzenie własnego modelu. Dlatego też na zajęciach  próbują swoich sił w aplikacji Tinkercad. Ósmoklasiści i siódmoklasiści założyli już swoje konta, a po zajęciach wprowadzających z ogromnym zaangażowaniem przygotowali trójwymiarowe projekty breloczków do kluczy. Potrafią także prawidłowo wyeksportować odpowiednio rozszerzone pliki z modelami 3D. Następny etap pracy będzie dotyczył drukowania na drukarce Flashforge Adventurer 3, która jest na wyposażeniu szkoły dzięki udziałowi w programie Laboratorium Przyszłości.

            Wprowadzane nowe technologie do pracy z uczniami ułatwiają przekazywanie wiedzy
            i stwarzają możliwość eksperymentowania podczas projektowania modeli, które na kolejnych etapach będą obejmowały zagadnienia z różnych przedmiotów. Przyczyniają się także do odkrywania talentów i rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień.

          • Pamięci dzieciom wojny

          • W piękny jesienny dzień najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w Międzynarodowym Projekcie Krokus. Posadzili cebulki krokusów dla upamiętnienia dzieci, które zginęły podczas II wojny światowej. Projekt ten to aktywizująca metoda przybliżenia młodzieży tematyki Holokaustu oraz uświadomienie zagrożeń związanych z rasizmem, dyskryminacją, uprzedzeniami, nienawiścią. Sadzenie cebulek i obserwowanie wzrostu kwiatów staje się okazją do przypomnienia znaczenia szacunku dla wszystkich na całym świecie. Dbajmy o krokusy by na wiosnę pięknie wyrosły i pokazały o tym, że pamiętamy!

          • Nasze lokalne działania - Szkoła pamięta

          • Pamięć o ludziach,  którzy odeszli oraz troska o groby i cmentarze jest jednym z najważniejszych dowodów naszej kultury i pielęgnowaniem tożsamości narodowej. Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły porządkowali groby nieznanych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Zofiborze.  Odwiedzili również pobliski pomnik upamiętniający poległych partyzantów. Na znak pamięci zapalili symboliczne znicze i złożyli kwiaty.
            Pamiętamy i wspominamy tych, którym bliska była nasza ojczyzna, za którą oddali życie i dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

          • Witamy w gronie uczniów!

          • 20 października w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy odbyło się uroczyste pasowanie
            na ucznia. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach przedstawili swoje umiejętności recytatorskie oraz taneczne. W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawcy p. Anny Wierzchowskiej, uczniowie zatańczyli piękny taniec z szarfami
            do utworu Hallelujah.

            Po odśpiewaniu hymnu, uroczystego pasowania  na ucznia, kolorowym ołówkiem dokonała Dyrektor  szkoły p. Teresa Wierzchowska.  Wręczyła dzieciom dyplomy oraz upominki, które sprawiły im ogromną radość. Życzenia oraz miłe słowa skierowali także
            do pierwszoklasistów przybyli goście: p. Bożena Krawczyk oraz p. Kinga Wierzchowska.

            Kontynuując wieloletnią tradycję szkolną, uczniowie klasy pierwszej z pomocą rodziców zasadzili w szkolnym ogrodzie hortensję,  którą będą pielęgnować przez najbliższe lata.

            Ślubowanie uczniów klasy I to bardzo ważne wydarzenie i ogromne przeżycie nie tylko
            dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, którzy także uczestniczyli w uroczystości
            i przygotowali niespodziankę -  słodki poczęstunek.  Z całą pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

          • Koncert patriotyczny " Co to jest niepodległość?"

          • 19 października po raz kolejny mielismy okazję gościć Małą Orkiestrę Dni Naszych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w koncercie, który zabrał ich w muzyczną podróż po Polsce. Wszyscy z uśmiechem i zaangażowaniem słuchali, świetnie się bawili, a nawet tańczyli. Na twarzach dzieci cały czas gościł uśmiech, a śpiew dzieci słychać było w całej szkole.Dziękujemy za niezwykły koncert i z niecierpliwością oczekujemy następnych muzycznych spotkań.

          • Ach, trudna dolo nauczyciela…

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował krótką część artystyczną.
            Piękne piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, scenki komiczne, z serca płynące życzenia, uśmiechy,  podziękowania za pracę i serca wkładane w kształtowanie młodego pokolenia umiliły ten wspólnie spędzony czas. Swoją obecnością uświetnili uroczystość Wójt Gminy Ulan-Majorat p. Jarosław Koczkodaj oraz Rada Rodziców. Dyrektor Teresa Wierzchowska cytując słowa Arystotelesa powiedziała, że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku jest wykształcenie.
             Z okazji tego wyjątkowego święta  wszystkim Pracownikom Szkoły życzyła cierpliwości, wytrwałości oraz spokoju w rozwiązywaniu pojawiających się problemów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Wręczono Nagrodę Wójta dla dyrektor szkoły oraz Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy z dziećmi, doceniono pracowników obsługi i administracji, dziękując za pracę
            na rzecz szkoły.

          • To młyn wodny na nasze sukcesy!

          • Ogromna radość i szczęście naszych uczniów. Udział w turnieju i sukces to niesamowite przeżycie dla dzieci.  

            Dzięki wspaniałym turbinom wodnym, skonstruwanym przez naszych uczniów, uzyskaliśmy duży lepszy czas, niż  drużyny ze szkół ponadpodstawowych, co zaowocowało ogromnym sukcesem -  I i III miejsce w kategorii MOC oraz III miejsce w kategorii WYDAJNOŚĆ.

            Tak wysoki wynik zagwarantował nam udział w finale, który odbędzie się 4 listopada 2022 r w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie.

            Serdeczne GRATULACJE!

          • MŁODSI SPRAWDZAJĄ , CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA PAMIĘTAJĄ

          • Nasza szkoła  już po raz drugi wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Koordynatorami akcji byli nauczyciele matematyki. Uczniowie przez cały wrzesień przypominali sobie tabliczkę mnożenia, aby w finałowym dniu wykazać się jej dobrą znajomością. Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności nie brakowało. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV-VIII oraz nauczyciele.

            Każdy uczestnik miał za zadanie wyciągnąć los, a jego bezbłędne rozwiązanie gwarantowało  otrzymanie tytułu Eksperta tabliczki mnożenia. W ten sposób zostało wyłonionych 32 ekspertów, którzy otrzymali pamiątkowe naklejki, jako dowód zdanego egzaminu.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Gratulujemy tym, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy w kolejnym roku szkolnym.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy
      • tel/fax (83) 351 80 01
      • Kolonia Domaszewska 8 21-307 Ulan-Majorat Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych